RAW

WWE oficjalnie potwierdziło kobiety w Main Evencie WrestleManii 35!

Na dwa tygodnie przed największą ze scen WrestleManią 35 WWE na swojej stronie potwierdza, że kobiety znajdą się w Main Evencie tego show. Jest to niezwykle wielkie osiągnięcie dla kobiecej dywizji, jednak patrząc z drugiej strony to okazja na przełamanie tej granicy może ponownie nie pojawić się zbyt szybko.

Obecna Raw Women’s Champion Ronda Rousey stanie w obronie swojego złota przeciwko Charlotte Flair i Becky Lynch. Cała rywalizacja pomiędzy tą trójką rozpoczęła się jeszcze przed Survivor Series 2018, gdzie to Ronda miała się zmierzyć z Becky Lynch. Jednak po kontuzji Irlandki pojedynek został zmieniony na Charlotte Flair kontra Ronda Rousey. Podczas samej walki Ronda została kompletnie zniszczona przez córkę Rica Flaira po tym, jak ta użyła kijów do kendo i innych przedmiotów. Od tego momentu było wiadome, że cała rywalizacja doprowadzi do WrestleManii.

Podczas Royal Rumble doszło to sytuacji, gdzie Becky Lynch, która nie miała brać udziału w kobiecym Royal Rumble Matchu, wygrała go po tym, jak zastąpiła kontuzjowaną Lanę. Na Raw po tej gali Lynch potwierdziła, że wybiera Rondę i Raw Women`s Championship na WrestleManii. Sytuacja jednak nie poszła po jej myśli, ponieważ w krótkim czasie Becky postawiła cały zarząd przeciwko sobie, co skutkowało tym, ze sam Vince McMahon usunął Becky z walki na WrestleManii, a w jej miejsce dał Charlotte Flair. Przez następne tygodnie Becky starała się odzyskać to, co zostało jej odebrane, co doprowadziło do walki na Fastlane pomiędzy nią, a Charlotte Flair. Tam jednak sprawę w swoje ręce wzięła Ronda Rousey, która doprowadziła do dyskwalifikacji Charlotte, przez co Becky została dodana do WrestleManii.

Wiele osób powie, że całe story jest mocno przesadzone. Jednak patrząc teraz na to wszystko, nie da się zaprzeczyć, że nie było i prawdopodobnie nie będzie lepszej okazji do pierwszego main eventu kobiet WrestleManii. Becky, jako wielki talent i ulubieniec publiczności, Charlotte jako prawdopodobnie najlepsza w swojej generacji i Ronda, która poczyniła wielkie postępy i jest przede wszystkim nazwiskiem. Wielu się nie zgodzi z tym i powie, że Seth Rollins i Brock Lesnar zasługują na Main Event. Ale z drugiej strony te same osoby będą narzekać na to, że Brock kolejny raz jest w main evencie WrestleManii. A innej walki do zakończenia największej ze scen nie ma w obecnej karcie!

About Author

Założyciel i prowadzący projektu "What is Wrestling". Były student Uniwersytetu Śląskiego wydziały Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Autor setek artykułów i filmów o tematyce profesjonalnego wrestlingu. Dodatkowo założyciel i prowadzący kanału "Just Culture".
0Followers
0Subscribers
203Posts
0Comments