SmackDown Women’s Championship Lumberjack Match

Charlotte Flair (c) vs Natalya

Po raz kolejny i prawdopodobnie ostatni będziemy świadkami tego pojedynku o tytuł mistrzowski. Jednak tak naprawdę tu nie chodzi o tę dwójkę, gdyż głównym tematem w dywizji SmackDown Live jest Riott Squad, co jest zdecydowanie na minus. Charlotte zdobyła ten pas kilka dni przed Survivor Series, a to, co się działo u kobiet, jest to prowadzenie wszystkiego wokół nowej stajni. Dlatego też na Clash of Champions będzie Lumberjack Match? Po co? By podpromować Ruby Riot i jej drużynę. To nie może wyjść dobrze.

Marcel Rutkowski (typ: Charlotte Flair) – Nie chcę Natalyi ponownie jako mistrzyni, ale też nie chcę Charlotte w Face’owej postaci z tytułem. Po prostu one są nudne, ich prowadzenie jest bardzo słabe i lepiej byłoby, gdyby po walce Carmella wykorzystała swoją walizkę Money In The Bank, zdobywając mistrzostwo kobiet. To byłoby najlepsze rozwiązanie, ale czy WWE postawi na to na tak małym PPV, jakim jest Clash of Champions?

Damian Puto (typ: Charlotte Flair) – Córka Flaira zatrzymuje tytuł, bo CZEMU NIE. Natalya to nie materiał na mistrzynię, a reszta rosteru pewnie się wmiesza w walkę, ogółem będzie wielkie zamieszanie, brawl jakich wiele i tyle. Zapewne to i brawl kobiet na RAW doprowadzi do kobiecego Royal Rumble Matchu.

Piotr Przybylik (typ: Charlotte Flair) – Walka rewanżowa, która nie zanosi się na ciekawą przez dodanie stypulacji Lumberjack. Rewanż taki do odbębnienia przez córkę Rica, a później nawet nie wiem co czeka ten pas. Ruby? Becky? Nie wiem, ale nie mogę zapomnieć o walizce, którą cały czas trzyma Carmella. Na cash-in już się nie będę nastawiać. Wygra Charlotte i raczej tyle.

Karol Konopka (typ: Charlotte Flair) – Bo tak. Tutaj w sumie mógłbym zakończyć moją predykcję na temat tej walki. Nikogo nie obchodzi ta walka, ponieważ jest ona typowym zapychaczem i głupim, bezsensownym rewanżem do odbębnienia. Nie mam pojęcia, co wydarzy się dalej z tym mistrzostwem i póki co mnie to tak naprawdę nie obchodzi. Jedyną rzeczą, której jestem (prawie) pewny, jest to, że Carmella zainkasuje kontrakt Money In The Bank dopiero na Wrestlemanii 34. Dlatego i tylko dlatego, że WWE chce, by pierwszy kobiecy Cash-in był spektakularny.

Piotr Małecki (typ: Charlotte Flair) – Stypulacja i cała obecność w rosterze Riott Squadu sprzyja Carmelli, ponieważ całkiem realnym scenariuszem jest wykorzystanie walizki Money in the Bank. Jeżeli tak się stanie, to wybrzmi to lepiej, gdy pas straci face. Jeżeli nawet jednak Carmella nie wykorzysta walizki, to przy heelowej stajni w pobliżu, to Charlotte powinna być mistrzynią. Natalya miała już swoje pięć minut.


WWE Championship Match

AJ Styles (c) vs Jinder Mahal

No i czas na największą niewiadomą tej gali, czyli kto zakończy rok 2017 jako mistrz WWE. AJ Styles po raz drugi z rzędu wejdzie w styczeń z głównym mistrzostwem w federacji, a może Jinder Mahal powróci na tron, stając się dwukrotnym posiadaczem tego złota. Fani z pewnością nie chcą tego drugiego zakończenia, gdyż pamiętamy, jak wyglądał poprzedni reign Maharadży. Możemy być jednak praktycznie pewni, iż jest to ostatni pojedynek na gali PPV pomiędzy tą dwójką. To oznacza, że zwycięzca prawdopodobnie wejdzie do ringu podczas Wrestlemanii 34 jako mistrz WWE. Najpierw jednak trzeba wyjść z Clash of Champions.

Marcel Rutkowski (typ: AJ Styles) – Nie chcę i nie wierzę w to, że Jinder odzyska mistrzostwo WWE. Co prawda od dawna mówiło się, że Maharadża odzyska złoto, by wejść z nim na Wrestlemanię, jednak mam wrażenie, że WWE przemyślało cały storyline z Jinderem Mahalem. Utrata pasa na tydzień przed Survivor Series, a ostatnio też porażka z Triple H’em podczas Live Eventu w Indiach powodują, że jeszcze bardziej wierzę w obronę pasa przez AJa. Przed nami druga walka, która może zadecydować o tym, jak będzie wyglądać SmackDown Live przez najlepsze miesiące. Zwycięstwo Stylesa to gwarancja świetnych walk o tytuł mistrzowski na Royal Rumble, Fast Lane i oczywiście na Wrestlemanii. Natomiast wygrana Mahala to słabe feudy i przeciętne walki. Jak będzie w nocy? Czy tak, jak kilka tygodni temu na SD zobaczymy bardzo dobrą walkę i po starciu mistrzostwo WWE w rękach AJ Stylesa? Oby.

Damian Puto (typ: Jinder Mahal) – Król wróci na swój tron. Feud był tak samo mierny, jak ostatnie lata TNA. Jinder odzyska tytuł po dosyć znośnej walce, którą poprowadzi, a następnie zmierzy się w rewanżu z AJ’em na Royal Rumble i oczywiście obroni tytuł. Nie widzę innego scenariusza.

Piotr Przybylik (typ: AJ Styles) – Jinder coraz to bardziej przygasa w WWE, co może zwiastować dwie rzeczy. Niespodziewaną zmianę mistrza lub po prostu obronę tytułu przez Allena. Walka na Smackdown wyszła im świetnie i tego samego spodziewam się tutaj. Feudu tutaj jednak nie było żadnego, a ostatni segment opierał się na tym, czy The Singh Brothers są po stronie Stylesa czy też Mahala, który ich zaatakował dwa tygodnie wcześniej. Pas jakby w odstawkę, ale mam nadzieję, że to jeszcze przez krótki okres czasu.

Karol Konopka (typ: AJ Styles) – Moim zdaniem hype na Jindera w CT już przygasł, co wyjdzie na dobre i SmackDown i mistrzostwu WWE, jak i całej federacji. W tym konflikcie jedynym, co się liczyło na ostatnim SmackDown, było to po czyjej stronie staną bracia Singh, serio? Za taką podbudowę do walki o WWE CHAMPIONSHIP to ja serdecznie podziękuję. AJ wygra i koniec, tylko to może przynieść temu tytułowi szacunek i prestiż na jaki zasługuje.

Piotr Małecki (typ: AJ Styles) – Jinder nie odzyska tytułu. Mogę się o to założyć z każdym z was (ale tylko o przekonanie). Tour w Indiach już się odbył i był kompletną klapą. Odwołano jeden live event, a na drugi bilety sprzedawały się w tak zawrotnym tempie, jak krew lecąca z nosa. Oznaką tego, że WWE straciło wiarę w Jindera, było anulowanie walki rewanżowej na SmackDown i przesunięcie jej na dzisiejsze PPV. Tutaj zakończy się historia AJ Styles – Jinder Mahal, a także sam Mahal przestanie już być takim wielkim projektem. Nie ma podstaw, żeby wierzyć w Jindera. 


Ostatnia gala w roku 2017 zapowiada się przeciętnie, jednak dwa pojedynki są na pewno bardzo istotne w kontekście najbliższych miesięcy na SmackDown Live. Oczywiście już jutro na stronie pojawią się WIW Ocenia oraz Plusy i Minusy z Clash of Champions. Jeszcze dzisiaj o godzinie 20 na naszym kanale na Youtube odbędzie się podcast Tuż Przed Galą, podczas którego Seth Donner i gość specjalny Wojtek Molski omówią całą galę.

1 2 3 4

O Autorze

Fan wrestlingu od 2010 roku. Jego ulubionymi wrestlerami są: AJ Styles, Kenny Omega, Kevin Owens oraz Young Bucksi. Interesuje się także piłką nożną, w szczególności kibicuje Realowi Madryt, Atletico Madryt oraz Liverpoolowi.

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany