Federacja New Japan Pro Wrestling obchodzi już 46 urodziny i z tej okazji przygotowała dla nas galę, której karta prezentuje się wybornie, więc nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać do jutra i rozkoszować się niektórymi pojedynkami.

Jakie to są walki? O tym przekonać się możecie już poniżej!

 

Rysukue Taguchi, Tiger Mask, Jushin Thunder Liger, KUSHIDA & Hiroyoshi Tenzan vs. Tomoyuki Oka, Toa Henare, Shota Umino, Tetsuhiro Yagi & Yuji Nagata

Już dawno gali nie otwierały tak spore tag team matche, więc można nawet się ucieszyć, choć sam skład dość ciekawy. Po jednej stronie Taguchi z kolegami, a po drugiej Nagata z lionsami. Kto wygra? Raczej każdy postawiłby na drużynę Ryusuke patrząc na to, że Young Lionsi po prostu walk swoich nie wygrywają, a jeden Yuji niczego w tej sprawie nie zmieni. 

Rysukue Taguchi, Tiger Mask, Jushin Thunder Liger, KUSHIDA & Hiroyoshi Tenzan – Piotr Przybylik, Marcel Rutkowski, Damian Puto, Szymon Mrozik, Piotr Małecki
Tomoyuki Oka, Toa Henare, Shota Umino, Tetsuhiro Yagi & Yuji Nagata –


 Katsuya Kitamura „Best Of Seven Series”
Manabu Nakanishi vs. Katsuya Kitamura 

Serii Kitamury nadszedł czas, a przez kontuzję Satoshi’ego Kojimy ponownie będzie musiał on zawalczyć z Manabu Nakanishim, co może zwiastować jego wygraną na koniec. Przypominam, że były kulturysta mierzył się już z Jayem White’em, Michelem Elginem, Juice’em Robinsonem, Hiroyoshi Tenzanem, Yuji Nagatą i właśnie Manabu Nakanishim. Ma on tym razem większe doświadczenie w walce ze swym przeciwnikiem, więc jego wygrana tutaj jest dość prawdopodobna. 

Manabu Nakanishi – Szymon Mrozik
Katsuya Kitamura – Piotr Przybylik, Marcel Rutkowski, Damian Puto, Piotr Małecki


Toa Henare, David Finlay & Juice Robinson vs. Hirooki Goto, Toru Yano & Tomohiro Ishii

New Japan Cup, jak wiemy, rozpocznie się za cztery dni, a w tym pojedynku akurat znajduje się trzech uczestników. Do tego zestawienia niestety nie trafia David Finlay, ale Juice Robinson jak obiecał, że wygra cały turniej, tak teraz musi on jeszcze pokazać, że ma wystarczająco siły, by pokonać m.in. faworyta turnieju – Tomohiro Ishii’ego. 
Sama walka miała być tylko i wyłącznie 2v2 Matchem, ale przez kontuzję EVILA, Hirooki został przydzielony tutaj, a do Davida i Juice’a dołączył Toa Henare. 

Toa Henare, David Finlay & Juice Robinson –
Hirooki Goto, Toru Yano & Tomohiro Ishii – 
Piotr Przybylik, Marcel Rutkowski, Damian Puto, Szymon Mrozik, Piotr MałeckiIWGP Junior Heavyweight Tag Team Championship Match
Roppongi 3K
( Sho & Yoh) (c) vs. BUSHI & Hiromu Takahashi vs. El Desperado & Yoshinobu Kanemaru

Sho i Yoh po pokonaniu Young Bucksów ponownie mogli cieszyć się tytułami, a informacja o tym, że bracia Jackson przechodzą do dywizji Heavyweight, sprawiło, że trzeba znaleźć nowych pretendentów. Tak też się stało i po kilku miesiącach wracamy do walk trzech drużyn… Aż przypomina się pamiętna rywalizacja War Machine, K.E.S. i G.O.D.
Teraz jednak mamy dywizję tych lżejszych wrestlerów, więc można uwierzyć, że dostarczą nam oni sporej dawki emocji. 

Kanemaru wraz z Desperado załatwili sobie title shota pokonując R3K na The New Beginning In Osaka. BUSHI i Hiromu prawie podobnie, bo zamiast w zwykłym tag team matchu wygrali z mistrzami w Six-Man Tag Team Matchu. Teraz obie drużyny mając za sobą już zwycięstwo nad Sho i Yoh będą chcieć wygrać ponownie. Tym razem sięgając po IWGP Junior Heavyweight Tag Team Championships.

Roppongi 3K – Piotr Przybylik, Marcel Rutkowski, Damian Puto, Szymon Mrozik, Piotr Małecki
BUSHI & Hiromu Takahashi –
El Desperado & Yoshinobu Kanemaru –YOSHI-HASHI vs. SANADA

SANADA przez kontuzję swego partnera nie został jednak zostawiony bez rywala, bo otrzymuje on Yoshiego. Co jest w tym dość ciekawego? A to, że niedawno YOSHI-HASHI mierzył się z Tetsuyą Naito – Liderem LIJ, gdzie oczywiście Cold Skull się znajduje. Niedawna walka z Okadą z którym Naito również się mierzył, a teraz Hashi… Czyżby szykowano coś między Szefem, a podwładnym? O tym przekonamy się w przyszłości, a teraz czas przejść do kolejnego pojedynku, w którym udział bierze wyżej wspomniany Tetsuya. 

YOSHI-HASHI –
SANADA – Piotr Przybylik, Marcel Rutkowski, Damian Puto, Szymon Mrozik, Piotr MałeckiTetsuya Naito vs. Taichi

Czas na ostatni przystanek przed dwoma daniami głównymi. Taichi atakując Naito w Osace nie musiał długo czekać, by dowiedzieć się, że rachunki wyjaśnić będą mogli sobie niecały miesiąc później… Choć nie do końca, bo ta dwójka mierzyła się ze sobą niedawno na gali TAKATAICHIMANIA. Tam wygrał lider Los Ingobernables de Japon. 
Teraz ciężko, by zanosiło się na coś innego, ale ciekawić bardziej może postać Chrisa Jericho, który jak nie w ringu, to pojawić się może na ekranie, jak to było wówczas z Kennym Omegą.

Tetsuya Naito – Piotr Przybylik, Marcel Rutkowski, Damian Puto, Szymon Mrozik, Piotr Małecki
Taichi – IWGP Intercontinental Championship Match
Minoru Suzuki vs. Togi Makabe

Minoru ten rok, mimo że zaczął od straty tytułu NEVER, to od razu po nim wybrał sobie za cel Hiroshi’ego Tanahashiego i jego tytuł Interkontynentalny. Jak wiemy, Minoru wygrał i przy okazji kontuzjował on Ace’a co wyłączyło byłego mistrza z akcji na ponad miesiąc. Z tego powodu nie był zadowolony Togi Makabe, który z Hiro jest razem w Taguchi Japan. Poirytowany wyzwał on Suzuki’ego na pojedynek, a ten przy następnej okazji przyjął wyzwanie i tak też jutro czekać na nas będzie pierwsza obrona tytułu przez lidera Suzuki-gun. 

Czy mu się uda? Togi jest w świetnej formie, co mogło by zaowocować jego szokującym zwycięstwem, lecz Minoru miałby tak szybko tracić pas? Ciężko w to uwierzyć, ale pamiętajmy, że wszystkiego dowiemy się jutro! 

Minoru Suzuki – Piotr Przybylik, Marcel Rutkowski, Damian Puto, Szymon Mrozik, Piotr Małecki
Togi Makabe –Champion vs. Champion Match
IWGP Heavyweight Champion Kazuchika Okada vs. IWGP Junior Heavyweight Champion Will Ospreay

Heavyweight vs. Junior Heavyweight, Japonia vs. Wielka Brytania, Chaos vs. Chaos… 

Rok temu Kota Ibushi jako Tiger Mask W mierzył się z Okadą, który jak widać mistrzem jest nadal.
W tym roku to Will Ospreay, który Ibushi’emu skoczności zazdrościć nie musi podejmie głównego mistrza federacji. 

Miła odmiana dla Kazu, który nie jest zmuszony do obrony tytułu, a tylko do pokazania wyższości wagi ciężkiej oraz samej swojej osoby. Przeciwnikiem jest aktualny mistrz lżejszej wagi oraz członek Chaosu, czyli stajni, której liderem jest przecież mistrz IWGP Heavyweight. 

Wygrana Brytyjczyka byłaby dość kontrowersyjnym posunięciem ze strony federacji, więc zamiast na kontrowersję patrzmy tutaj bardziej na starcie, które pięknie może podsumować te 46 lat federacji. 

Kazuchika Okada – Piotr Przybylik, Marcel Rutkowski, Damian Puto, Szymon Mrozik, Piotr Małecki
Will Ospreay –6 Marca
Wtorek
Gala rozpocznie się o godzinie 11:00

O Autorze

Wielki fan wrestlingu od 2008 roku. Kibicował Juice'owi Robinsonowi już w 2016 roku! Lubi też Deana Ambrose'a, KUSHIDĘ i Hiromu Takahashiego. Poza wrestlingiem lubi też piłkę nożną(kibic Manchesteru United i Valencii) Uwielbia również filmy, seriale(Bojack, R&M, Family Guy)

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany