Jesteśmy w połowie maja, co oznacza, że już zaraz rozpocznie się drugi najważniejszy turniej w roku dla New Japan Pro Wrestling – Best of the Super Juniors 25! Jak można łatwo zauważyć, w turnieju wezmą udział jedynie zawodnicy, którzy należą do dywizji Junior Heavyweight, w której limit wagi wynosi 220 funtów, czyli 100 kilogramów. Szesnastu zawodników podzielonych na dwa bloki, zawalczą ze sobą o trofeum dla najlepszego Junior Heavyweighta tego turnieju oraz miano pretendenta do tytułu mistrzowskiego tej dywizji podczas Dominion 6.9.

Oczywiście zasady są jasne dla fanów NJPW, ale warto je przypomnieć. Tak, jak w G1 Climax oraz World Tag League zawodnicy w blokach walczą na zasadzie „każdy z każdym”. Limit czasowy w każdej walce pierwszej rundy wynosi 30 minut. Finał jest oczywiście bez limitu czasowego.

Zwycięstwo – 2 punkty

Remis – 1 punkt

Porażka – 0 punktów

Turniej potrwa od 18 maja do 4 czerwca, przy czym rywalizacja w blokach zakończy się 3 czerwca. Dwaj wrestlerzy, którzy w swoich blokach zgromadzą najwięcej punktów, zmierzą się ze sobą w wielkim finale. Natomiast zwycięzca całego turnieju otrzyma miano pretendenta do mistrzostwa IWGP Junior Heavyweight, którego posiadaczem jest Will Ospreay na Dominion 6.9.

Bloki są bardzo wyrównane i ciężko jest określić zwycięzców, gdyż jest tu kilka osób, które są mocnymi faworytami. Szczególną niewiadomą jest najnowszy członek dywizji Junior Heavyweight, czyli Taiji Ishimori, który podczas niedawnej gali NJPW Wrestling Dontaku zaatakował Ospreay’a, dołączając do Bullet Clubu jako nowy Bone Soldier. Trochę możemy być zawiedzeni pod względem zaskoczeń, gdyż jedynym takim jest Chris Sabin, dla którego będzie to debiut w Best of the Super Juniors.

Będzie to też turniej, który przejdzie do historii dywizji Junior Heavyweight, gdyż jest to pierwsze BoSJ od 18 lat bez Jushina „Thunder” Ligera, czyli prawdopodobnie największej legendy tej dywizji.

W tej zapowiedzi Damian Puto razem z Marcelem Rutkowskim przedstawią wszystkich uczestników turnieju, a na ostatniej stronie będziecie mogli zobaczyć terminarz całego turnieju, a także przewidywania dotyczące faworyta turnieju dla trójki redaktorów naszej strony.

Cały turniej możecie obejrzeć na platformie NJPW World.

1 2 3 4

O Autorze

Fan wrestlingu od 2010 roku. Jego ulubionymi wrestlerami są: AJ Styles, Kenny Omega, Kevin Owens oraz Young Bucksi. Interesuje się także piłką nożną, w szczególności kibicuje Realowi Madryt, Atletico Madryt oraz Liverpoolowi.

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany