ARTYKUŁYNEW JAPAN PRO WRESTLING

Zapowiedź NJPW Best of the Super Juniors 26

Jesteśmy w połowie maja, co oznacza, że już zaraz rozpocznie się drugi najważniejszy turniej w roku dla New Japan Pro Wrestling – Best of the Super Juniors 26! Jak można łatwo zauważyć, w turnieju wezmą udział jedynie zawodnicy, którzy należą do dywizji Junior Heavyweight, w której limit wagi wynosi 220 funtów, czyli 100 kilogramów. Po raz pierwszy w historii rywalizacji w BoSJ weźmie udział dwudziestu zawodników i zostaną oni podzieleni na dwa bloki. Zawalczą oczywiście ze sobą o trofeum dla najlepszego Junior Heavyweighta na świecie oraz miano pretendenta do tytułu mistrzowskiego tej dywizji podczas Dominion 6.9.

Oczywiście zasady są jasne dla fanów NJPW, ale warto je przypomnieć. Tak, jak w G1 Climax, World Tag League oraz Super Junior Tag League zawodnicy w blokach walczą na zasadzie „każdy z każdym”. Limit czasowy w każdej walce pierwszej rundy wynosi 30 minut. Finał jest oczywiście bez limitu czasowego.

Zwycięstwo – 2 punkty

Remis – 1 punkt

Porażka – 0 punktów

Turniej potrwa od 13 maja do 5 czerwca, przy czym rywalizacja w blokach zakończy się 3 czerwca. Dwaj wrestlerzy, którzy w swoich blokach zgromadzą najwięcej punktów, zmierzą się ze sobą w wielkim finale. Natomiast zwycięzca całego turnieju otrzyma miano pretendenta do mistrzostwa IWGP Junior Heavyweight, którego posiadaczem jest Dragon Lee na Dominion 6.9.

Początkowo jak możecie zauważyć na grafikach poniżej w Best of the Super Juniors mieli wziąć udział Flip Gordon i El Desperado. Niestety obaj nie będą w stanie wystąpić w tym czasie. Reprezentant Ring of Honor ma problemy z wizą, przez co walczył podczas tournee ROH/NJPW War of the Worlds. Japończyk natomiast doznał kontuzji szczęki podczas niedawnego show TAKATaichiMania II. Zastąpią ich odpowiednio Ren Narita oraz DOUKI.

W tej zapowiedzi krótko omówione zostaną oba bloki, pokażemy Wam nasze przewidywania apropo tego turnieju, a także na sam koniec możecie zobaczyć cały terminarz BoSJ wraz z dniami, w których gale się będą odbywać. Przewidywane wyniki w blokach uwzględniają jeszcze Flipa Gordona i El Desperado, gdyż wyniki ich zastępców są zbyt nieprzewidywalne, a w szczególności Douki.


Blok A:

Przez ostatnie zmiany zdecydowanie lepszy blok, który zawiera kilku możliwych faworytów do awansu do finału. Dragon Lee, Marty Scurll, Taiji Ishimori i Shingo Takagi. Ta czwórka będzie walczyć bezpośrednio o wygraną i wydaje się, że to właśnie ktoś z nich wygra cały turniej. Mamy tu również dwóch debiutantów, czyli wcześniej wspomnianego Shingo, na którego występy w BoSJ czekają wszyscy fani NJPW oraz Jonathana Greshama, który również może nas zaciekawić. Cieszy mnie ponowne zestawienie Lee z SHO, którzy rok temu zaserwowali nam kawał świetnego wrestlingu. Oprócz tego możemy zacierać rączki na pojedynki Shingo, w szczególności z Dragonem, Martym, Taijim, a może nawet z SHO i Greshamem. Ma potencjał na stanie się MVP tego bloku, a może nawet całego turnieju, jednak na wygraną w BoSJ w jego wykonaniu raczej nie mamy co się nastawiać. Już pierwszego dnia dostaniemy walkę, która może zadecydować o kolejności na koniec rywalizacji w blokach, czyli Dragon Lee vs. Taiji Ishimori. Jest to rewanż za ich pojedynek z pierwszego dnia Wrestling Dontaku, gdzie wygrał obecny mistrz IWGP Junior Heavyweight i moim zdaniem dojdzie już tutaj do zwycięstwa Japończyka.

Blok B:

Blok mocno stracił na nagłych problemach El Desperado i Flipa Gordona. Są to dwie osoby, które na papierze mogły wykręcić świetne walki z innymi. Niestety kontuzja i wiza spowodowały, że zamiast nich otrzymamy DOUKIego oraz Rena Narity. Ren to oczywiście Young Lion, dla którego występ w Best of the Super Juniors to ogromna szansa na pokazanie się. DOUKI to natomiast jedna wielka niewiadoma, gdyż został on wybrany przez Taichiego na zastępcę Despy’ego. Ciężko jest się dokopać do jakichkolwiek walk Doukiego na youtube, co pokazuje sam fakt, że na cagematchu nie ma żadnych ocen. Przez to też nie wiadomo, czego się spodziewać jeśli chodzi o sam wynik punktowy. Desperado mógł mocno namieszać w bloku, tak samo Flip, jednak ich zastępcy znajdą się raczej daleko od ich wyników. Tutaj mamy dwóch ewidentnych faworytów, czyli Ospreay i Phantasmo, którzy zmierzą się ze sobą już siódmego dnia – 22 maja w potencjalnym showstealerze całego BoSJ. Tam już według mnie zwycięży ponownie nowy nabytek Bullet Clubu, który podczas swojego debiutu w NJPW przypiął Willa w Tag Team Matchu. Mimo wszystko raczej nie powtórzy sukcesu „The Aerial Assassina” i nie wygra turnieju w swoim debiucie. Czarnym koniem tego bloku może być zdecydowanie Bandido, który na dzień dobry podejmie El Phantasmo 14 maja.

Przewidywane wyniki bloków (jeszcze z uwzględnieniem Flipa Gordona i El Desperado):

Blok A:
Dragon Lee – 14
Marty Scurll – 12
Taiji Ishimori – 12
Shingo Takagi – 12
SHO – 8
Yoshinobu Kanemaru – 8
Jonathan Gresham – 8
TAKA Michinoku – 6
Titan – 6
Tiger Mask – 4

Blok B:
Will Ospreay – 14
El Phantasmo – 12
Flip Gordon – 10
El Desperado – 10
Bandido – 8
Ryusuke Taguchi – 8
BUSHI – 8
YOH – 8
Robbie Eagles – 6
Rocky Romero – 6


Faworyci według redaktorów:

Marcel Rutkowski: Typ: Dragon Lee – Drugi rok z rzędu obstawiam, że to mistrz IWGP Junior Heavyweight zwycięży w Best of the Super Juniors. W 2018 roku jednak wydawało mi się to mniej prawdopodobne przy Willu Ospreay’u niż teraz, a to wszystko przez to, co się dzieje wokół reignu Dragona. Wszyscy czekają na powrót Hiromu Takahashiego, sam Lee wielokrotnie mówił, że chce być pierwszym, który się zmierzy z Japończykiem. Przypomnę, że to właśnie w trakcie walki z Dragonem Lee doszło do tragicznej kontuzji zeszłorocznego zwycięzcy BoSJ. Takahashi podobno jest w stanie powrócić do ringu, a idealnym miejscem na to będzie właśnie Dominion 6.9. i walka o mistrzostwo IWGP Junior Heavyweight. W przypadku kiedy zwycięzcą turnieju jest mistrz, ten wybiera sobie przeciwnika. Pewnym jest to, że jeśli do tego dojdzie to właśnie Hiromu zostanie wyzwany. Wydaje mi się, że i tak nie ma obecnie nikogo, kto mógłby pójść na tytuł Dragona, więc jego zwycięstwo wydaje się być najrozsądniejsze.

Paweł Herman: Typ: Dragon Lee – Tak bardzo, jak chciałbym być tutaj oryginalny, to muszę przyznać, że absolutnie nie widzę tu innej opcji niż Dragon Lee. Już podczas jego zwycięstwa na G1 Supercard mówiło się o rewanżu z Takahashim. Tak naprawdę, ciężko jest mi się doszukać innego powodu, dlaczego zdobył ten tytuł niż właśnie pojedynek z Hiromu. Do tego, jeśli Japończyk rzeczywiście ma wrócić do ringu NJPW w najbliższym czasie, to nie potrafię wyobrazić sobie innego scenariusza jego powrotu niż właśnie ta walka. Warto również zaznaczyć, że tak naprawdę wszyscy pozostali, w miarę możliwi finaliści turnieju (czyli Bandido, Will Ospreay i El Phantasmo), zostali umieszczeni w przeciwnym bloku. A jeśli mistrz znajdzie się w finale, nie widzę powodu, dlaczego miałby przegrać, i na Dominion zaserwować nam to samo starcie co ostatniego dnia turnieju. Osobiście kibicuję Bandido, aby zmierzył się w finale z Dragonem Lee, który przecież przypiął go, aby zdobyć mistrzostwo Junior Heavyweight, jednak wciąż to obecny mistrz jest największym faworytem i nie mam pojęcia, co musiałoby się zdarzyć, abym zmienił zdanie.


Terminarz Best of the Super Juniors:

13.05. (poniedziałek) – Dzień Pierwszy (11:30)
Tiger Mask vs. TAKA Michinoku
Titan vs. Yoshinobu Kanemaru
Marty Scurll vs. Jonathan Gresham
SHO vs. Shingo Takagi
Dragon Lee vs. Taiji Ishimori

14.05. (wtorek) – Dzień Drugi (11:30)
Ren Narita vs. DOUKI
Rocky Romero vs. Robbie Eagles
Bandido vs. El Phantasmo
Will Ospreay vs. BUSHI
Ryusuke Taguchi vs. YOH

15.05. (środa) – Dzień Trzeci (11:30)
Jonathan Gresham vs. TAKA Michinoku
Tiger Mask vs. Yoshinobu Kanemaru
Titan vs. Shingo Takagi
Marty Scurll vs. Taiji Ishimori
Dragon Lee vs. SHO

16.05. (czwartek) – Dzień Czwarty (12:00)
Ren Narita vs. Robbie Eagles
YOH vs. Bandido
BUSHI vs. El Phantasmo
Will Ospreay vs. Rocky Romero
Ryusuke Taguchi vs. DOUKI

18.05. (sobota) – Dzień Piąty (11:30)
SHO vs. TAKA Michinoku
Tiger Mask vs. Marty Scurll
Titan vs. Taiji Ishimori
Dragon Lee vs. Jonathan Gresham
Shingo Takagi vs. Yoshinobu Kanemaru

19.05. (niedziela) – Dzień Szósty (9:00)
Rocky Romero vs. Ren Narita
Bandido vs. DOUKI
El Phantasmo vs. Robbie Eagles
Will Ospreay vs. YOH
Ryusuke Taguchi vs. BUSHI

22.05. (środa) – Dzień Siódmy (11:30)
Taiji Ishimori vs. TAKA Michinoku
Bandido vs. Ren Narita
Ryusuke Taguchi vs. Robbie Eagles
Titan vs. Jonathan Gresham
Rocky Romero vs. YOH
BUSHI vs. DOUKI
Tiger Mask vs. Dragon Lee
SHO vs. Yoshinobu Kanemaru
Marty Scurll vs. Shingo Takagi
Will Ospreay vs. El Phantasmo

23.05. (czwartek) – Dzień Ósmy (11:30)
Ren Narita vs. El Phantasmo
Ryusuke Taguchi vs. Rocky Romero
Titan vs. TAKA Michinoku
BUSHI vs. Robbie Eagles
YOH vs. DOUKI
Tiger Mask vs. Jonathan Gresham
SHO vs. Marty Scurll
Taiji Ishimori vs. Yoshinobu Kanemaru
Will Ospreay vs. Bandido
Dragon Lee vs. Shingo Takagi

24.05. (piątek) – Dzień Dziewiąty (11:30)
Tiger Mask vs. SHO
Will Ospreay vs. Ren Narita
Marty Scurll vs. Yoshinobu Kanemaru
Robbie Eagles vs. DOUKI
Ryusuke Taguchi vs. Bandido
Shingo Takagi vs. TAKA Michinoku
YOH vs. BUSHI
Jonathan Gresham vs. Taiji Ishimori
Rocky Romero vs. El Phantasmo
Dragon Lee vs. Titan

26.05. (niedziela) – Dzień Dziesiąty (11:30)
Ryusuke Taguchi vs. Ren Narita
Jonathan Gresham vs. Yoshinobu Kanemaru
Rocky Romero vs. DOUKI
Bandido vs. BUSHI
Titan vs. Marty Scurll
YOH vs. El Phantasmo
Tiger Mask vs. Shingo Takagi
Dragon Lee vs. TAKA Michinoku
Will Ospreay vs. Robbie Eagles
SHO vs. Taiji Ishimori

29.05. (środa) – Dzień Jedenasty (11:00)
Marty Scurll vs. TAKA Michinoku
SHO vs. Titan
Tiger Mask vs. Taiji Ishimori
Jonathan Gresham vs. Shingo Takagi
Dragon Lee vs. Yoshinobu Kanemaru

30.05. (czwartek) – Dzień Dwunasty (11:30)
YOH vs. Ren Narita
Bandido vs. Robbie Eagles
Rocky Romero vs. BUSHI
Will Ospreay vs. DOUKI
Ryusuke Taguchi vs. El Phantasmo

31.05. (piątek) – Dzień Trzynasty (12:00)
Tiger Mask vs. Titan
Dragon Lee vs. Marty Scurll
SHO vs. Jonathan Gresham
Shingo Takagi vs. Taiji Ishimori
Yoshinobu Kanemaru vs. TAKA Michinoku

03.06. (poniedziałek) – Dzień Czternasty (11:30)
Ryusuke Taguchi vs. Will Ospreay
Rocky Romero vs. Bandido
Ren Narita vs. BUSHI
YOH vs. Robbie Eagles
El Phantasmo vs. DOUKI


Cały turniej będziecie mogli obejrzeć za darmo na whatiswrestling.pl/live/. Po jego zakończeniu na naszej stronie pojawi się też WIW Ocenia najpewniej z oceną każdej z walk (chociaż to jeszcze nie jest pewne, czy będzie to w takiej formie) oraz opisem dla najlepszej dziesiątki.

About Author

Fan wrestlingu od 2010 roku. Jego ulubionymi zawodnikami są: AJ Styles, Kevin Owens, Kenny Omega, Young Bucks i EC3. Oprócz tego interesuje się piłką nożną, a ulubionymi drużynami są: Real Madryt, Atletico Madryt oraz Liverpool.
0Followers
0Subscribers
203Posts
0Comments