Artykuły

Zapowiedź NJPW Sakura Genesis 2018

Niecały tydzień temu byliśmy świadkami kolejnej gali od NJPW w Stanach Zjednoczonych. Tym razem japońska federacja powraca na swoją ziemię, gdzie odbędzie się Sakura Genesis. Rok temu podczas tej gali głównym wydarzeniem był pamiętny pojedynek Kazuchiki Okady i Katsuyoriego Shibaty.

W tym roku Okada ponownie znajdzie się w main evencie, lecz tym razem jego przeciwnikiem będzie zwycięzca New Japan Cup 2018, Zack Sabre Jr. Czy Brytyjczyk ma jakiekolwiek szanse, aby przerwać legendarny już title reign Japończyka? Jak zapowiada się reszta gali? Dowiecie się tego czytając zapowiedź Sakura Genesis 2018!


Chase Owens & Yujiro Takahashi vs The Young Bucks

Wojna cywilna w Bullet Clubie trwa w najlepsze. Po niesamowitym starciu między braćmi Jackson a Golden Lovers, przyszedł czas na trochę mniejsze emocje. Prawdopodobnie jest to zabieg mający na celu wprowadzić coraz to większe zamieszanie w popularnej stajni tuż przed Supercard Of Honor. Sama walka powinna wyjść przyzwoicie, a ludzie będą mieli szanse przypomnieć sobie o japońskiej części Bullet Clubu. Faworyci są jedni w tym pojedynku.

Chase Owens & Yujiro Takahashi
The Young Bucks – Damian Puto, Marcel Rutkowski, Szymon Mrozik, Piotr Małecki.


Toru Yano & Tomohiro Ishii vs Taichi & Takashi Iizuka

Pojedynek, który na papierze powinien wyjść najgorzej ze wszystkich i tak też zapewne się stanie. Cała czwórka aktualnie błąka się po galach NJPW bez większego pomysłu, na żadnego z nich, co jest przygnębiające, ponieważ Tomohiro zasługuje na wiele więcej. Członkowie Chaosu ostatnio wzięli udział w New Japan Cup, lecz jak wiemy, zakończyło się to niepowodzeniem. Walka ta nie zasługuje na większą uwagę, ale kartę trzeba wypełnić.

Toru Yano & Tomohiro Ishii – Damian Puto, Marcel Rutkowski, Szymon Mrozik, Piotr Małecki. 
Taichi & Takashi Iizuka

 


NEVER OPENWEIGHT 6-MAN TAG CHAMPIONSHIP
Tanga Loa, Tama Tonga & Bad Luck Fale (c) vs Ryusuke Taguchi, Togi Makabe & Michael Elgin

Pierwsza walka mistrzowska w karcie Sakura Genesis. Członkowie Bullet Clubu będą bronili swoich tytułów przeciwko Taguchi Japan. Ich panowanie trwa od New Year Dash, kiedy to pokonali Yano, Berette i Ishii’ego. Zmiana mistrzów jest o tyle możliwa, że tytuły 6-man tag bardzo często zmieniają posiadaczy, a utrata tytułów przez Tonge i spółkę może jeszcze bardziej pogłębić chaos, który panuje w Bullet Clubie.

Tanga Loa, Tama Tonga & Bad Luck Fale – Marcel Rutkowski, Piotr Małecki.
Ryusuke Taguchi, Togi Makabe & Michael Elgin – Damian Puto, Szymon Mrozik.

 


Hiroshi Tanahashi, Juice Robinson & David Finlay vs Hirooki Goto, Jay White & YOSHI-HASHI

Jest to w zasadzie pojedynek, który promuje dwie walki mistrzowskie mające się odbyć w niedalekiej przyszłości. Juice niedawno przypiął Goto, co niejako mianuje go pretendentem do tytułu NEVER Openweight. Można bezpiecznie założyć, że pojedynek będzie miał miejsce na Wrestling Dontaku. Z drugiej strony mamy Finlaya, który ostatnio zaatakował White’a i wyzwał go na pojedynek podczas gali Road To Wrestling Dontaku, która odbędzie się 24 kwietnia. Z racji, że NJPW będzie chciało, aby pretendenci wyglądali wiarygodnie, a Tanahashi to wciąż Tanahashi, można przypuszczać, że to właśnie ta pierwsza drużyna wyjdzie zwycięsko z tego starcia.

Hiroshi Tanahashi, Juice Robinson & David Finlay – Damian Puto, Marcel Rutkowski, Szymon Mrozik.
Hirooki Goto, Jay White & YOSHI-HASHI – Piotr Małecki.

 


SANADA, EVIL & Tetsuya Naito vs Lance Archer, Davey Boy Smith Jr. & Minoru Suzuki

Przed nami kolejny pojedynek, który ma za zadanie promocję prawdopodobnego main eventu Wrestling Dontaku i starcia o tytuły tag team. Pozycja Naito mocno spadła po nieudanej próbie zdobycia tytułu IWGP Heavyweight. Title reign pozostałych członków drużyny Tetsuyi mocno ucierpiał przez kontuzje EVILA. Minoru jest natomiast mocno na fali, więc można oczekiwać dobrego pojedynku. Ze starcia zwycięsko powinni wyjść LIJ, by podnieść szanse Naito przeciwko Suzukiemu, lecz nie można wykluczyć zwycięstwa Suzuki-Gun w walce z LIJ, które odbędą się w przyszłości.

SANADA, EVIL & Tetsuya Naito – Damian Puto, Marcel Rutkowski, Piotr Małecki.
Lance Archer, Davey Boy Smith Jr. & Minoru Suzuki – Szymon Mrozik.


Image may contain: 4 people, text

IWGP Jr. HEAVYWEIGHT TAG TEAM CHAMPIONSHIP
El Desperado & Yoshinobu Kanemaru (c) vs Sho & Yoh vs Hiromu Takahashi & BUSHI

Po raz kolejny obejrzymy 3 way match o tytuły JR. Heavyweight tag team. Pierwszy pojedynek z udziałem tych drużyn ujrzeliśmy podczas 46th Anniversary, kiedy to członkowie Suzuki-Gun niespodziewanie zdobyli mistrzostwa. Tym razem sytuacja jest trochę inna, a głównymi faworytami są BUSHI i Hiromu. Argumentem za zmianą mistrzów, jest fakt, że tytuły JR. tag team bardzo często zmieniają posiadaczy, a członkowie LIJ dużo bardziej pasują na mistrzów aniżeli Kanemaru i El Desperado. Jeśli nie dostaniemy żadnego over bookingu, to pojedynek powinien wyjść w miarę dobrze.

El Desperado & Yoshinobu Kanemaru
Sho & Yoh – Szymon Mrozik.
Hiromu Takahashi & BUSHI – Damian Puto, Marcel Rutkowski, Piotr Małecki.


Image may contain: 2 people, beard and text

IWGP Jr. HEAVYWEIGHT CHAMPIONSHIP
Will Ospreay (c) vs Marty Scurll

Jedna z tych walk, na które z pewnością wszyscy fani NJPW czekają. Ospreay po zdobyciu mistrzostwa Jr Heavyweight podczas Wrestle Kingdom bronił go zaledwie raz, na New Beginning In Osaka przeciwko Hiromu Takahashiemu. Po tym, jak Ospreay zakończył swój dość długi feud z Japończykiem, potrzebował on nowego rywala. Teraz zmierzy się z poprzednim mistrzem tej dywizji, swoim wieloletnim rywalem – Martym Scurllem. To, że Marty dopiero był mistrzem niestety zmniejsza jego szanse na zwycięstwo w tym pojedynku do zera. Ospreay najpewniej straci swój tytuł dopiero przeciwko zwycięzcy Best of the Super Juniors, który jest na razie wielką niewiadomą. Mimo wszystko możemy się spodziewać świetnego widowiska, gdyż wiadomo, jak dobrą walkę są w stanie wykręcić Ci wrestlerzy.

Will Ospreay – Damian Puto, Marcel Rutkowski, Szymon Mrozik, Piotr Małecki.
Marty Scurll


Image may contain: 4 people, text

Kota Ibushi & Kenny Omega vs Cody & Hangman Page

Kolejna odsłona wojny cywilnej w wykonaniu Bullet Clubie. The Golden Lovers znów połączą siły, by zmierzyć się z Codym i Hangmanem. Jest to oczywiście zapowiedź dwóch singlowych pojedynków, które będą miały miejsce na Supercard Of Honor XII. Cody i Kenny od ponad miesiąca toczą zażartą wojnę o dowództwo w Bullet Clubie, zarówno w ringu, jak i w Being The Elite. 

Powinniśmy jutro zobaczyć bardzo dobry pojedynek, ponieważ cała czwórka jest w świetnej formie, czego byliśmy świadkami kilka dni temu na Strong Style Evolved. Wynik tego starcia jest łatwy do przewidzenia, ponieważ ani Kenny, ani Kota raczej nie są zawodnikami, którzy mogliby zostać przypięci w zwykłym tag team matchu.

Kota Ibushi & Kenny Omega – Damian Puto, Marcel Rutkowski, Szymon Mrozik, Piotr Małecki.
Cody & Hangman Page


Image may contain: 2 people, text

IWGP HEAVYWEIGHT CHAMPIONSHIP
Kazuchika Okada vs Zack Sabre Jr.

Zack Sabre Jr. jako zwycięzca New Japan Cup 2018 będzie próbował dokonać niemożliwego, czyli zakończyć title reign Kazuchiki Okady. Japończyk od ponad półtora roku pokonuje wszelkich pretendentów, a w tym roku ma już za sobą Naito i SANADE. Brytyjczyk natomiast przeszedł niesamowicie ciężką drogę, by zyskać miano pretendenta. Zack w trakcie NJC pokonał takich zawodników jak Naito, Ibushi, SANADA i Tanahashi, lecz czy to wystarczy na aktualnego mistrza IWGP Heavyweight? Szanse aktualnego EVOLVE Championa są bardzo małe, ale jak wszyscy wiemy, NJPW uwielbia zaskakiwać. Jest to na pewno kolejna szansa dla Zacka, by pokazać się z dobrej strony przed publicznością. Po tej walce możemy się spodziewać wszystkiego, ponieważ może być to zarówno 5-gwiazdkowa walka, jak i spory zawód.

Kazuchika Okada – Damian Puto, Marcel Rutkowski, Szymon Mrozik, Piotr Małecki
Zack Sabre Jr. – 


Gala odbędzie się jutro o 9 z rana.
Możecie ją oczywiście obejrzeć na NJPWworld.com.

KATEGORIE
ArtykułyWIWZapowiedzi

Wrestlingiem zaczął się interesować przeszło 12 lat temu gdy zaczął grać w WWE SmackDown! Here Comes the Pain. Interesuje się piłką nożną, a jego ulubionym klubem jest FC Barcelona. Jest strasznym fanatykiem Anime oraz Mangi, a jego ulubieni wrestlerzy to Kazuchika Okada, Kevin Owens, Randy Orton, Rusev oraz Elias.

KOMENTARZE

*

*