Kilka dni temu  odbyła się gala Wrestling Hi No Kuni, podczas której Tetsuya Naito zdobył tytuł Interkontynentalny. Rozłąka od Japońskiego wrestlingu nie trwała zbyt długo, ponieważ już jutro odbędzie się pierwszy dzień Wrestling Dontaku. W tym roku gala została podzielona na 2 dni, dzięki czemu zobaczymy więcej singlowych pojedynków. Pierwszego dnia dane nam będzie ujrzeć kontynuacje wojny domowej w Bullet Clubie. W ścisłym main evencie Kenny Omega podejmie Hangmana Page’a, a ich starcie poprzedzi walka Cody’ego i Koty Ibushi.

Na koniec wstępu chciałbym tylko wspomnieć, że na drugiej stronie jest zapowiedź drugiego dnia, więc w artykule objęliśmy tylko główne walki.


Never Openweight 6-man tag Championship

Tanga Loa & Tama Tonga & Bad Luck Fale (c) vs Marty Scurll & The Young Bucks

Japońska część Bullet Clubu nie uznaje Cody’ego, jako ich lidera…. co poskutkowało tym, że Marty i Bucksi dostali title shota na tytuły Never Openweight 6-man. Tak, jak Bullet Club fenomenalnie rozpoczęło wojnę domową, na tę chwilę idzie to w złym kierunku i dostajemy tak zwany „over booking”. Od tego pojedynku możemy oczekiwać tak właściwie wszystkiego, ponieważ Brytyjczyk i bracia Jackson równie dobrze mogą zgarnąć złoto, aby dodać oliwy do ognia w tej rywalizacji. Tytuły 6-man na dobrą sprawę nie znaczą nic, więc ewentualni nowi mistrzowie będą mogli je stracić przed All In, aby nie zaprzątać sobie nimi głowy. 

Tama Tonga już podczas zeszłorocznego Climaxa pokazał światu, że ma dość podziałów, które powstały w 2016. Wmieszanie w to wszystko Cody’ego sprawiło, że na Japońską część stajni rzucony został wielki cień, z którego żaden z nich nie może wyjść. Strata tytułów może tylko przybliżyć Tonge i spółkę do Kenny’ego, którego ewidentnie preferują aniżeli ex-Rhodesa.

Tanga Loa & Tama Tonga & Bad Luck Fale: Kacper Wadych, Marcel Rutkowski

Marty Scurll & The Young Bucks: Damian Puto


10-Man Tag Team Match

Los Ingobernables de Japon (Tetsuya Naito, EVIL, SANADA, BUSHI & Hiromu Takahashi) vs Suzuki-Gun (Minoru Suzuki, Zack Sabre Jr., Taichi, El Desperado & Yoshinobu Kanemaru)

Jak już wspomniałem kilka na początku zapowiedzi, Tetsuya Naito zdobył tytuł Interkontynentalny na Wrestling Hi No Kuni, pokonując w main evencie Minoru Suzukiego. Było to dosyć niespodziewane, patrząc na ostatnie miesiące obu zawodników. Być może już podczas drugiego dnia dowiemy się, jakie będą dalsze plany na tych zawodników podczas Dominion 6.9. Nie można również zapominać o tym, że w niedzielę odbyły się dwie inne walki między wrestlerami LIJ i Suzuki-gun. BUSHI pokonał przed dyskwalifikacje El Desperado, a Hiromu uporał się z Kanemaru.

Wynik nie jest łatwy do przewidzenia, ponieważ podczas drugiego dnia Wrestling Dontaku, dojdzie do rewanżu, co może skutkować tym, że stajnie zgarną po jednym zwycięstwie. Sam pojedynek prawdopodobnie będzie w miarę znośny, jeśli nie spędzą 10 minut poza ringiem.

Los Ingobernables de Japon: Kacper Wadych

Suzuki-Gun: Damian Puto, Marcel Rutkowski


Tag Team match

Hiroshi Tanahashi & KUSHIDA vs Kazuchika Okada & Will Ospreay

Próba generalna przed jutrzejszymi walkami wieczoru. Z jednej strony mamy głodnych złota pretendentów, a z drugiej mistrzów, którzy nie cofną się przed niczym, aby zachować tytuły mistrzowskie. Hiroshi od dłuższego czasu nie walczył o główne mistrzostwo, co jest dodatkowym zastrzykiem motywacji. KUSHIDA ostatni raz o tytuł Juniorów zawalczył w pamiętnym Fatal 4 way matchu na Wrestle Kingdom 12. To właśnie Will zwyciężył w ów pojedynku, zaczynając swój bardzo dobry title reign. Okada natomiast w tym roku ma lekką zniżkę formy, ponieważ w 2018 jeszcze nie wykręcił żadnej walki na poziomie 5 gwiazdek, do czego ewidentnie przyczyniła się zmiana ring gearu. 

Starcie powinno wyjść obiecująco, o czym przekonał nas poprzedni pojedynek tej czwórki. Zwycięsko z pojedynku powinni wyjść pretendenci, aby umocnić ich pozycję przed walkami o mistrzostwa.

Okada & Ospreay: Kacper Wadych

KUSHIDA & Tanahashi: Damian Puto, Marcel Rutkowski


Kota Ibushi vs Cody

I powracamy do wojny domowej w Bullet Clubie, chociaż nie do końca, ponieważ Japończyk formalnie nie należy do stajni. Jak wszyscy dobrze pamiętamy, wspomniana wyżej dwójka zmierzyła się ze sobą na Wrestle Kingdom 12, kiedy to Kota pokonał byłego zawodnika WWE. Każdy myślał, że ta walka nie miała większego sensu, aż do wydarzeń na New Year Dash, kiedy to Cody próbował zaatakować Ibushiego po walce. Na pomoc swojemu byłemu przyjacielowi przybiegł Kenny Omega, rozpoczynając tym samym storyline ciągnący się do dzisiaj. Od The New Beginning Golden Lovers toczą rywalizację z nie-Japońską sekcją Bullet Clubu.

Na Supercard of Honor Golden Star i American Dream odnieśli zwycięstwa w swoich walkach, lecz spór dalej jest kontynuowany. Można oczekiwać bardzo dobrej walki, ponieważ na Wrestle Kingdom 12 Cody miał jedną z najlepszych walk w swojej karierze. Faworytem w tym pojedynku jest były mistrz ROH i to w nim powinniśmy upatrywać zwycięzcę.

Kota Ibushi:

Cody: Damian Puto, Marcel Rutkowki, Kapcer Wadych


Kenny Omega vs Hangman Page

Czas na main event dnia pierwszego! Tak jak w co-main evencie zawalczą zwycięzcy Superdcard Of Honor, tak tutaj zmierzą się przegrani. Feud The Cleanera z Codym o władzę w stajni był kwestią czasu. Ostatecznie tylko Hangman ostatecznie „przysiągł” lojalność Rhodesowi. Omega po swojej stronie ma Japońską część Bullet Clubu, która niewiele mu daje, oraz Kote Ibushiego, z którym od jakiegoś czasu tworzy Golden Lovers.

Dla Hangmana będzie to kolejny ważny test. Na Strong Style Evolved Page udowodnił, po bardzo dobrej walce z Jay’em Whitem, że z każdym dniem jego pozycja się umacnia. Jak będzie tym razem? Wiele wskazuje na to, że i tę walkę przegra.

Hangman Page:

Kenny Omega: Damian Puto, Marcel Rutkowski, Kacper Wadych

 

1 2

O Autorze

Wrestlingiem zaczął się interesować przeszło 12 lat temu gdy zaczął grać w WWE SmackDown! Here Comes the Pain. Interesuje się piłką nożną, a jego ulubionym klubem jest FC Barcelona. Jest strasznym fanatykiem Anime oraz Mangi, a jego ulubieni wrestlerzy to Kazuchika Okada, Kevin Owens, Randy Orton, Rusev oraz Elias.

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany