Artykuły

Zapowiedź NXT TakeOver: New Orleans 2018

Authors of Pain vs. Pete Dunne & Roderick Strong vs. Undisputed ERA – NXT Tag Team Championship Match

Finał Dusty Rhodes Classic

Patrząc na skład tego pojedynku, śmiało możemy stwierdzić, że będzie to co najmniej dobre starcie. Niestety Undisputed Era nie będzie mogła być reprezentowana przez Bobby’ego Fisha, ponieważ ten nawabił się niedawno kontuzji, a to oznacza, że Adam Cole będzie walczył na tej gali dwukrotnie! Co jest nie lada wyczynem. Mam tylko nadzieję, że wytrzyma on fizycznie takie obciążenie. Co do Authors Of Pain to właśnie ich wskazywałbym jako tych, którzy zostaną powołani do main rosteru w najbliższym czasie, dlatego też ich zwycięstwo wydaję się mało prawdopodobne. Drużyna złożona z Pete’a Dunne’a i Rodericka Stronga to na pierwszy rzut oka losowy zlepek dwóch osób, który jednak może okazać się czarnym koniem tej rywalizacji.

Typ Roderick Strong & Pete Dunne (Damian Puto): Chyba nikt się nie spodziewał, że na Takeover: New Orleans ujrzymy taki pojedynek o tytuły tag team. Bardzo trudno przewidzieć wynik tego starcia, chociaż walka do końca rozstrzygnie się między Undisputed Erą i drużyną złożoną z Roderica Stronga oraz Pete’a Dunne’a. Authors of Pain zbliżają się wielkimi krokami ku głównemu rosterowi. Osobiście zaryzykuję i postawię na drużynę złożoną z Stronga i mistrza UK. Dlaczego? NXT lubi zaskakiwać i jeśli mamy dostać niespodziankę, to właśnie w tym pojedynku. Na pewno ujrzymy świetne starcie i pełno near falli, więc jest na co czekać.

Typ Adam Cole & Kyle O’Reilly (Piotr Małecki): Lekki chaos wdarł się w trzecią edycję Dusty Rhodes Tag Team Classic. Spowodowane jest to częściowo kontuzją Bobby’ego Fisha, który wypadł z akcji na najbliższe kilka miesięcy. Zwycięzcy turnieju staną się jednocześnie mistrzami NXT Tag Team. Adam Cole wybrał opcję numer jeden i dzisiaj zobaczymy go w dwóch walkach. Pierwszą z nich będzie właśnie potyczka drużyn i właśnie dlatego sądzę, że Cole i Kyle obronią złota. Adam osiągnie już połowiczny sukces, a jednocześnie nie straci za wiele przy braku zwycięstwa w Ladder Matchu, ponieważ walczył już wcześniej na gali. 

Typ Adam Cole & Kyle O’Reilly (Marcel Rutkowski): Ostatecznie dostaliśmy triple threat z Colem. Jest to świetna decyzja federacji, ale też wielka presja, która ciąży na adamie. AoP są o krok od awansu do głównego rosteru, więc na ich zwycięstwo nawet nie ma co liczyć. Tag team Dunne’a i Stronga jest zbyt świeży, by ci mogli zdobyć tytuły. Tak więc zwycięstwo Ery jest najbardziej logiczne


Ember Moon (c) vs. Shayna Baszler – NXT Women’s Championship Match

Rewanż z poprzedniego TakeOver, kiedy to Moon była górą. Wydaję mi się, że tutaj panie pokażą więcej niż w ich poprzedniej walce, która była średnia. Tutaj mamy lepszą podbudowe, lepszą historie, no po prostu wszystko lepsze. Bardzo możliwe, że Baszler zdetronizuje obecną mistrzynię, co nawet nie będzie wielkim zaskoczeniem. Zważywszy na to, jak jest ona bookowana. Tak, jak napisałem u góry, będzie to najprawdopodbniej lepsze starcie niż ich poprzednie, co tylko jeszcze bardziej podgrzewa atmosferę przed tym starciem.

Typ Shayna Baszler (Damian Puto): Ahhhh, starcie, na które czeka absolutnie nikt. Title reign Ember jest bardzo przeciętny, nie wygląda wiarygodnie jako mistrzyni i wciąż jest w cieniu Asuki. Baszler natomiast wciąż prezentuje bardzo słaby poziom. Nie zmienia to faktu, że WWE może przenieść tytuł na Shayne, a Ember pójdzie do głównego rosteru. Była zawodniczka UFC jest bardzo mocno promowana i nie będzie zaskoczeniem jeśli zdobędzie mistrzostwo.

Typ Shayna Baszler (Piotr Małecki): Karta TakeOver: New Orleans wygląda świetnie… z jednym wyjątkiem. Nazwijcie mnie szowinistą, jednak kompletnie nie przemawia do mnie zarówno postać Moon, jak i pretendentki Baszler (która i tak jest lepszą postacią niż Ember). Ich pierwsze starcie, ze styczniowego TakeOver delikatnie mówiąc, nie porwało. Mam po prostu nadzieję, że tym razem będzie lepiej, a poprzeczka nie jest zawieszona zbyt wysoko. Wydaje mi się, że tym razem Baszler nie popełni błędu i zgarnie mistrzostwo z rąk Ember Moon.

Typ Shayna Baszler (Marcel Rutkowski): Nie chcę takiego wyniku, jednak to jest już pewne. Baszler zostanie mistrzynią, by Ember mogła pójść do głównego rosteru. Moon może odbudować jakość jednego z tytułów mistrzowskiego kobiet, a teraz one to potrzebują.


EC3, Ricochet, Adam Cole, Killian Dain, Velveteen Dream and Lars Sullivan – Ladder Match o NXT North American Championship

Nowe mistrzistwo, o które walczą „nowe” twarze… Ten pojedynek na papierze wygląda bardzo dobrze, a dokładając do tego drabiny możemy otrzymać kandydata na walkę roku nie tylko w WWE. W tej potyczce ujrzymy chyba wszystko. Ricochet, który skacze, jak gdyby nie było grawitacji, Killian Dain i Lars Sullivan, którzy swoimi gabarytami zawstydzają większość rosteru, czarujący Velveteen Dream oraz klasa sama w sobie, czyli Adam Cole i EC3. Mam nadzieję, że ta mieszanka wybuchowa wejdzie w odpowiednią „reakcję” i otrzymamy pojedynek na miarę ShowStealera. W tym pojedynku trudno będzie wskazać faworyta, dlatego też odpuszczę sobie grę w zgadywanie, kto wygrwa…

Typ EC3 (Damian Puto): Czeka na nas absolutnie fenomenalne starcie. 6 zawodników, którzy mogą pokazać w tej walce absolutnie wszystko. Ricochet jest jedną z najgorętszych postaci w NXT, EC3 jest bardzo mocno pushowany od debiutu, Killian Dain będzie prezentowany jako monster heel, którym na dobrą sprawę jest już od dawna. Velveteen Dream i Lars Sullivan poczynili ogromne postępy i każdy z uczestników ma szansę na zwycięstwo. Ja stawiam pieniądze na EC3, ponieważ… ponieważ tak czuje.

Typ Velveteen Dream (Piotr Małecki): Ostatnimi czasy widać było, że NXT potrzebuje tytułu Mid-Cardowego. Takie postaci, jak Killian Dain czy właśnie Velveteen Dream udowadniali, że zasługują na jakąkolwiek formę wyróżnienia, a NXT Championship było jednak nieco za wysokimi progami dla takich zawodników, jak oni. Ladder Match będzie ekscytujący z wielu powodów, między innymi ze względu na debiut ringowy w TV Richocheta czy EC3. Jest to po prostu świetny skład, a wierzę w zwycięstwo Dreama z tego powodu, że jest po prostu jednym z największych odkryć ostatnich miesięcy i na to zasłużył. Oby Triple H wybrał jego na pierwszego mistrza North American. Old-Schoolowy gimmick, Old-Schoolowy pas… wszystko się zgadza.

Typ Velveteen Dream (Marcel Rutkowski): Ludzie strasznie czekają na to starcie, które według wielu może nawet skraść całe show. Ciężko też jest wytypować zwycięzcę pojedynku, gdyż mamy tak naprawdę samych faworytów. Nawet debiutujący Ricochet i EC3 mają spore szanse na tytuł. Mamy też Adama Cole’a, który gdyby nie to, że będzie bronił mistrzostw Tag team w zastępstwie za Fisha, to byłby on głównym faworytem. Jednak jeśli Undisputed Era utracą pasy, Cole musi to wygrać. Velveteen Dream natomiast jest idealnym materiałem na mistrza i na niego leci głos.

KATEGORIE
ArtykułyWIWZapowiedzi

Uczeń liceum, profil jaki sobie wybrał to: klasa dziennikarska. Środowisko wrestlingowe może go kojarzyć spod pseudonimu "OffcaBaran". Fanem rozrywki sportowej jest od 2008 roku. Uwielbia takich zawodników jak: Moj... Marty Scrull, AJ Styles oraz Kenny Omega, a jego ulubioną galą w roku jest Royal Rumble.

KOMENTARZE

*

*