Artykuły

Zapowiedź NXT TakeOver: New Orleans 2018

Tommaso Ciampa vs. Johnny Gargano

Unsanctioned Match

(Jeśli Gargano wygra zostanie ponownie zatrudniony, natomiast jeśli Ciampa wyjdzie zwycięsko, to oznacza to, że Gargano pozostanie poza NXT)

Jakże piękna historia kryję się za tym pojedynkiem… Muszę przyznać, że jest to jedno z najlepszych story ostatnich lat w świecie wrestlingu. Piękne w każdym calu. Zaczynając od yny, przez walkę na Cruiserweight Classic, po mistrzostwa Tag Teamowe NXT. Następnie byliśmy świadkami szokującego rozpadu i jeszcze bardziej szokujący powrót Ciampy. Tutaj po prostu wszystko gra i ma się dobrze. Stypulacja dodaje pikanterii. Pojedynek bez żadnych ograniczeń, przy charakterze Tommaso, sprawia, że moja wyobraźnia szaleje w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Walka ta bez dwóch zdań może skraść show i zostać zapamiętaną na długie lata. To po prostu trzeba obejrzeć!

Typ Tommaso Ciampa (Damian Puto): Chyba najbardziej wyczekiwany przeze mnie pojedynek podczas tygodnia z Wrestlemanią 34. Ich rywalizacja była czymś, co musiało się odbyć, a historią między nimi jest wręcz nieprawdopodobna. Moim faworytem w tym starciu jest Ciampa. Od powrotu jest na fali, a fani wręcz go nienawidzą. Czemu Tommaso? Ponieważ na niego wciąż czeka walka o tytuł NXT, a Gargano może ruszyć do rosteru 205 po Wrestlemanii. Nie jest to na pewno ostatni rozdział w ich historii, więc nie zostaje nam nic innego jak czekać.

Typ Tommaso Ciampa (Piotr Małecki): Najprawdopodobniej najbardziej wyczekiwana walka całego weekendu WrestleManii. Może się z nią równać ewentualnie tylko zestawienie AJ Styles vs. Shinsuke Nakamura o pas WWE. Feud tych zawodników był wyczekiwany od wielu miesięcy i również ich walka, po heel turnie Ciampy, była jedną z tych, na które się po prostu czeka. Unsanctioned Match po prostu jest podbudowany świetną historią i walka ta nie spadnie poniżej pewnego, bardzo dobrego poziomu. Dlaczego wygra Tommaso? W związku z Main Eventem, o którym wspomnę jeszcze przy okazji NXT Championship Matchu. Johnny zmierza za to do głównego rosteru. 205 live?

Typ Tommaso Ciampa (Marcel Rutkowski): Najbardziej wyczekiwany pojedynek całej gali. Wielka rywalizacja, na której finał czekamy od Takeover w Chicago. Wszyscy wyczekują tego starcia, gdyż jest to ewidentny materiał na Five Star. Pełno historii, którą Panowie zdecydowanie opowiedzą wspaniale. Więc kto wygra? Z jednej strony wszyscy widzą Gargano w głównym rosterze, ale też kto wie, czy WWE nie będzie chciało go pozostawić w NXT. Mimo wszystko Ciampa rozpocznie swoją niesamowitą heelową karierę w NXT wygraną. Tak to musi się skończyć. 

Andrade „Cien” Almas (c) vs. Aleister Black – NXT Championship Match

Dwóch świetnych wrestlerów w walce o najważniejsze wyróżnienie na żółtej tygodniówce. Wątpliwym jest, żeby dwójka ta dała słabe widowisko… Pojedynek ten musi wypaść co najmniej dobrze i tak też na niego sie nastawiam. Pięknym jest to, jaką Andrade przeszedł metamorfozę, dzięki której jest teraz na szczycie NXT. Liczę na ponad 20 minut świetnego wrestlingu, pełnego strikingu, techniki… Starcie to najprawdopodbniej zakończy galę, chociaż może federacja pokusi się, by to walka Gargano/Ciampa zamykała galę, kto wie…

Obecny NXT Champion na tygodniówkach nie przestraszył się pretendenta i chciał zaznaczyć swoją dominację. We wszystko na pewno wmiesza się również Zelina Vega, jednak czy odbije się to na rezultacie tego mistrzowskiego starcia? Almas zasługuje na jeszcze dłuższy title reign lecz z drugiej strony Black również jest postacią gotową na zdobycie złota. Kto więc wygra?

Typ Aleister Black (Damian Puto): Kolejne świetne starcie, na które oczekuje mnóstwo fanów. Almas jest świetnym mistrzem mimo braków w angielskim, ale Black jest po prostu zbyt mocny dla niego. Rok temu Panowie stoczyli bardzo fajny pojedynek, a 360-kilka dni później Ci sami wrestlerzy zawalczą o tytuł NXT. Andrade wzniósł mistrzostwo NXT na wyższy poziom, dzięki czemu walki o ten tytuł mają jeszcze większy prestiż. Black według mnie zdobędzie złoto i będzie miał długi title reign.

Typ Aleister Black (Piotr Małecki): Bardzo, naprawdę bardzo chciałbym, aby Andrade obronił mistrzostwo NXT. Jego obrony pasa przeciwko Johnny’emu Gargano były świetne i złoto wskoczyło na znacznie wyższy poziom, niż w przypadku Galloway’a, Roode’a czy nawet Nakamury. Dlaczego jednak stawiam na Blacka? Ze względu na potencjalne zestawienie Ciampa vs. Black. Zawodnicy ci świetnie do siebie pasują i jestem wręcz przekonany, że jeszcze w tym roku zobaczymy tych dwóch wrestlerów w starciu o pas.

Typ Aleister Black (Marcel Rutkowski): No i pora na walkę mistrzostwo NXT. Rok temu na Takeover Orlando ta dwójka walczyła ze sobą w najmniej istotnym starciu, który był debiutem Blacka w NXT. Wtedy dostaliśmy dobry pojedynek, więc pomyśleć, co zrobią teraz w nocy. Możemy zobaczyć coś wspaniałego, a sprawa zwycięzcy jeszcze bardziej mnie fascynuje. Z jednej strony mamy Almasa, którego push chcemy oglądać jeszcze dłużej. Niestety chyba dwa tygodnie temu WWE pokazało zapowiedź tournee po Europie, na którym go nie ma. Z drugiej strony mamy też uwielbianego Blacka, który po prostu musi teraz wygrać tytuł. Jego porażka oznaczałaby, że awansuje do głównego rosteru, a wątpię, by WWE chciało go wypuszczać bez tytułu.

KATEGORIE
ArtykułyWIWZapowiedzi

Uczeń liceum, profil jaki sobie wybrał to: klasa dziennikarska. Środowisko wrestlingowe może go kojarzyć spod pseudonimu "OffcaBaran". Fanem rozrywki sportowej jest od 2008 roku. Uwielbia takich zawodników jak: Moj... Marty Scrull, AJ Styles oraz Kenny Omega, a jego ulubioną galą w roku jest Royal Rumble.

KOMENTARZE

*

*