Artykuły

Zapowiedź ROH Supercard of Honor XII

Ladder Match for the ROH World Six-Man Tag Team Championship

Flip Gordon & Young Bucks vs SoCal Uncensored (Christopher Daniels, Kazarian & Scorpio Sky) (c)

Bardzo zaskakujące zestawienie dla osób nie koniecznie śledzących na bieżąco tygodniówki Ring of Honor (w tym mnie), jednak po zaznajomieniu się z całą historią można to zrozumieć. Flip Gordon od dawna jest związany z Bullet Clubem, to chyba każda osoba oglądająca Being the Elite wie. Jednakże raczej kojarzymy jego występy w tej serii od tego, że jest obijany przez członków Bullet Clubu. Dość zaskakujący zwrot akcji nastąpił 10 marca, kiedy to po wygranej przez Flipa walce o miano pretendenta do mistrzostwa ROH Television, został on zaatakowany przez Scorpio Sky. Jednak Gordon został trochę sensacyjnie uratowany przez Young Bucks.

Ci, jako że razem z Hangmanem Pagem podczas ROH 16th Anniversary Show utracili swoje tytuły mistrzowskie Six-Man, nadal mieli prawo do walki rewanżowej. Jednak sam Page na Supercard of Honor miał już zapowiedziane starcie z Kotą Ibushim, co oznaczało, że bracia Jackson musieli odnaleźć sobie Tag Team partnera. I okazał nim się Flip Gordon. Faworytami raczej są obecni mistrzowie, gdyż no nie potrafię sobie wyobrazić drużyny Gordona i Bucksów na dłużej. Sama walka może skraść show, patrząc na to, co wyprawiali na Anniversary Show, a przecież zamiast Gordona był wtedy Hangman.

Flip Gordon & Young Bucks – Szymon Mrozik

SoCal Uncensored – Piotr Małecki, Adam Gadomski, Damian Puto, Marcel Rutkowski


Singles Match

Hangman Page vs Kota Ibushi

Kolejny pojedynek z serii „wojny domowej” w Bullet Clubie. W końcu też doszło do tego, że ci, którzy wspierali Omegę i Cody’ego przez cały czas, mierzą się ze sobą w starciu jeden na jednego. Dzięki temu podtekstowi zapowiada się świetny pojedynek, który może nawet wypaść najlepiej na całej gali pod względem ringowym. Pomiędzy tymi Panami jest spora nienawiść za wszystko, co stało się od tak naprawdę Honor Rising. Kto wygra? Ewidentnym faworytem jest ten, który obecnie jest na fali wznoszącej, więc porażka z Pagem obecnie nie miałaby większego sensu. 

Hangman Page – 

Kota Ibushi – Piotr Małecki, Adam Gadomski, Damian Puto, Szymon Mrozik, Marcel Rutkowski


Women of Honor Championship Match

Klein/Iwatani winner vs Sakai/Dashwood winner

Kelly Klein 

Mayu Iwatani –

Tenille Dashwood – Piotr Małecki, Adam Gadomski, Damian Puto, Szymon Mrozik, Marcel Rutkowski


ROH World Championship Match

Marty Scurll vs Dalton Castle (c)

Marty Scurll podczas ROH 16th Anniversary Show pokonał Punishmenta Martinez, stając się pretendentem do mistrzostwa ROH World. The Villain od razu postanowił wyzwać Daltona, a zrobił to tej samej nocy po walce Castle’a z Jay’em Lethalem. Marty tym samym odciął się od tej wielkiej rywalizacji, która od weekendu Royal Rumble dominuje na ustach fanów sceny niezależnej. Czy Scurll jest w stanie pokonać Daltona i w końcu zostać mistrzem ROH World? Tak, ale wydaje mi się, że Ring of Honor nie będzie chciało, by tak wielkie zwycięstwo członka Bullet Clubu zostało przyćmione przez niesamowicie hype’owany Main Event Supercard of Honor.

Tak więc wydaje mi się, że do zmiany mistrza nie dojdzie już podczas gali, która odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę, a dopiero podczas następnego PPV. A przecież za miesiąc czekają nas gale War of the Worlds, a za dwa miesiące wielkie Best in the World. Tam Marty będzie miał szansę, by stać się gwiazdą wieczoru i to właśnie tam powinien moim zdaniem zdobyć najważniejsze złoto w ROH.

Marty Scurll – Damian Puto, Szymon Mrozik

Dalton Castle – Piotr Małecki, Adam Gadomski, Marcel Rutkowski


Singles Match

Cody vs Kenny Omega

No i w końcu jedna z najważniejszych walk tego weekendu. Prawdopodobnie najbardziej wyczekiwany pojedynkek na scenie niezależnej od Omega vs Okada II. Cody vs Kenny. Wojna domowa zakończy się najprawdopodobniej właśnie tutaj, w Nowym Orleanie. Historia ich rywalizacji sięga nawet zeszłorocznego G1 Special in USA, kiedy to Omega wbrew woli Cody’ego chciał poddać ówczesnego mistrza ROH w walce z Kazuchiką Okadą, rzucając na ring ręcznikiem. Już wtedy mówiło się o ich feudzie, jednak wszystko ucichło. Do pewnego momentu. Podczas New Beginning in Sapporo Kenny Omega przegrał swoje mistrzostwo IWGP United States Heavyweight na rzecz Jay’a White’a. Po walce doszło do wielkiej sprzeczki pomiędzy członkami Bullet Clubu, podczas której od Kenny’ego odwrócił się Hangman Page, oczywiście Cody oraz po części też Young Bucks. Marty starał się pogodzić obydwie strony, jednak po tym, jak Kenny i Cody mieli opuścić ring, Runnels zaatakował Omegę, wykonując Cross Rhodes, jednak podczas brawlu Kanadyjczyk został uratowany przez jego wieloletniego przyjaciela Kotę Ibushiego.

Resztę historii chyba wszyscy znamy. Walka pomiędzy Young Bucks a Golden Lovers na Strong Style Evolved oczywiście na długo zostanie zapamiętana dla wszystkich fanów sceny niezależnej. Jednak teraz musimy się skupić na Omedze i Codym, którzy są w stanie wykręcić kolejną walkę, do której będziemy chcieli powracać przez następne miesiące, ale to oczywiście jest zależne od tego, którą nogą wstanie tego dnia Cody. Miejmy nadzieję, że będzie mu się chciało wykręcić coś wspaniałego, a patrząc na prestiż tego pojedynku, możemy być chyba o to spokojni. Kwestia zwycięzcy jest naprawdę otwarta, bo równie dobrze możemy dostać zwycięstwo Codiego, które by oznaczało, że to on na 100% przejmuje stery w Bullet Clubie. Jedno jest pewne, jest na co czekać.

Cody – Piotr Małecki, Adam Gadomski

Kenny Omega – Damian Puto, Szymon Mrozik, Marcel Rutkowski

KATEGORIE
ArtykułyWIW

Fan wrestlingu od 2010 roku. Jego ulubionymi wrestlerami są: AJ Styles, Kenny Omega, Kevin Owens oraz Young Bucksi. Interesuje się także piłką nożną, w szczególności kibicuje Realowi Madryt, Atletico Madryt oraz Liverpoolowi.

KOMENTARZE

*

*