Za nami pierwszy dzień The New Beginning, a weekend Royal Rumble trwa w najlepsze. Jest to kolejna gala, po WrestleKingdom 12 i pierwszą częścią The New Beginning in Sapporo, gdzie nowi fani mogą się zapoznać z Japońskim wrestlingiem.

Głównym starciem dnia drugiego będzie walka Kenny’ego Omegi z Jay’em Whitem, lecz nie można zapominać o takich pojedynkach jak 3k vs Young Bucksi czy Juice Robinson vs Katsuya Kitamura. Resztę gali uzupełnią starcia tag teamowe, które powinny trzymać równy poziom ringowy.


Znalezione obrazy dla zapytania juice robinson vs katsuya kitamura

„Best Of 7 Series”
Juice Robinson vs Katsuya Kitamura

Kolejne, bo już 3 starcie Kitamury w „Best of Seven Series”. Tym razem Young Lion będzie podejmował następnego zawodnika z dywizji Heavyweight, Juice’a Robinsona. Amerykanin na pewno nie będzie łatwy do pokonania, a jako dowód wystarczy sobie przypomnieć zeszłorocznego Climaxa. „Best of 7 series” jest dużym testem dla Kitamury, który musi dać z siebie wszystko, bo udowodnić, że jest gotów by dołączyć do głównego rosteru. Walka na pewno będzie stała na bardzo dobrym poziomie, ponieważ obaj Panowie już w zeszłym roku zaskakiwali świetnymi występami, więc nie pozostaje nic innego jak czekać z niecierpliwością.


Syota Umino, Ryusuke Taguchi, Tiger Mask i Jushin Thunder Liger vs TAKA Michinoku, El Desperado, Taichi i Yoshinobu Kanemaru

Jeden z tag team matchy, które są, aby wypełnić jakoś czas. Suzuki-gun wystawia prawie identyczny skład jak za dnia pierwszego, a wynikiem tej walki prawdopodobnie nie przejmie się nikt. Ciężko w jakikolwiek sposób odnieść się do tej walki, ale mam nadzieję, że przynajmniej dostaniemy trochę komedii, co może być jedynym ciekawym czynnikiem w tym pojedynku.


Toru Yano & Tomohiro Ishii vs HIKULEO & Yujiro Takahashi

Mieszanka Yano & Ishii, to coś, co nie powinno mieć miejsca. Z tej czwórki to właśnie Tomohiro powinien być dużo wyżej w karcie, nie wspominając o pozycji w rosterze. Walka bardzo podobna do tej z dnia pierwszego, tyle że zamiast Owensa mamy HIKULEO, co również nie napawa optymizmem, a wręcz przeciwnie. Pojedynek nie powinien potrwać więcej niż 10 minut i mam głęboką nadzieję, że pin zgarnie Ishii, ponieważ NJPW powinno budować jego pozycję przed New Japan Cup.


Toa Henare, Manabu Nakanishi, Hiroyoshi Tenzan & Togi Makabe vs Bad Luck Fale, Tama Tonga, Tanga Loa & Chase Owens

Kolejny tag team match, New Japan zdecydowanie nas rozpieszcza. Po jednej stronie mamy mistrzów 6-man tag team, którzy są na wznoszącej fali, a po drugiej stronie barykady mamy mieszankę młodości i doświadczenia. Mam nadzieję, że spotkanie nie potrwa zbyt długo, ponieważ najciekawszym i zapewne jedynym godnym uwagi fragmentem pojedynku, będzie występ Toa Henare, który jak już wspominał kolega Piotrek, jest świetnym Young Lionem.


Michael Elgin & Hiroshi Tanahashi vs Takashi Iizuka & Minoru Suzuki

Jest to prawdopodobnie ostatnia walka Tanahashiego przed dłuższą przerwą związaną z jego kontuzją, która daje się we znaki od wielu miesięcy. Mimo to Ace postanowił przepracować okres aż do Wrestle Kingdom i The New Beginning, gdzie jego title reign jako IC champion dobiegł końca. Minoru Suzuki w brutalny sposób zdetronizował Hiroshiego i to będzie głównym punktem tej walki tag team. Walka pewnie ma na celu wyeliminowanie Tanahashiego na kilka miesięcy, by mógł spokojnie wyleczyć wszystkie kontuzje. 


KUSHIDA, David Finlay & Kota Ibushi vs Marty Scurll, Hangman Page & Cody

2 rozdział rywalizacji Ibushiego z Codym i spółką. Każdy poza Ibushim nie wspomina Wrestle Kingdom 12 najlepiej. KUSHIDA i Marty zostali odłączeni od rywalizacji o tytuł Junior Heavyweight, przez co nie ma dla nich nic ciekawego. Feud Golden Stara i ex-Stardusta może doprowadzić do rozłamu w Bullet Clubie i walki między Rhodes’em a Omegą. Pojedynek powinien trzymać solidny poziom, może otrzymamy jakieś ciekawe spoty na linii Ibushi – Cody, które jeszcze bardziej nas przybliżą do wspomnianej wyżej walki.


Gedo, Will Ospreay, YOSHI-HASHI, Hirooki Goto & Kazuchika Okada vs BUSHI, Hiromu Takahashi, Tetsuya Naito, EVIL & SANADA

Zapowiedź 4 walk, które będą miały miejsce na The New Beginning in Osaka. Najciekawsza oczywiście będzie między SANADĄ a Okadą, którzy zmierzą się za 12 tygodnie w Osace. Dla SANADY może być to ogromna szansa, ponieważ prawdopodobnie drugiej takiej szybko nie dostanie. Evil podejmie Goto z tytułem NEVER Openweight na szali. W pozostałych mini pojedynkach na pewno ujrzymy konfrontacje między Hiromu i Willem oraz Naito i Hashim. Jest, to na pewno dobra promocja gali w Osace i dowiemy się, kto będzie faworytem po jutrzejszej gali.


IWGP Junior Tag Team Championship
Young Bucks vs Roppongi 3k

Starcie, które jest bardzo ciężkie do wytypowania. Będzie to kolejna walka z serii Bucksi vs 3k i tym razem znów może dojść do zmiany mistrzów. Czemu? Jednym z powodów jest to, że tytuły Junior Tag Team bardzo często zmieniają posiadaczy, o czym właściwie świadczy ilość wygranych ów tytułów przez braci Jackson. Na Wrestle Kindom 12 to właśnie Amerykanie byli górą, niespodziewanie pokonując mistrzów, więc równie dobrze i tym razem może dojść do zmiany posiadaczy tytułów Jr. Tag Team. Podczas pierwszego dnia w 6 man tag team matchu, to Sho został przypięty, co może być znakiem, że to Japończycy będą górą w tym starciu. Ringowo na pewno będzie świetnie, ale oczekuje, że oczarują mnie bardziej niż 4 stycznia w Tokyo Dome.


IWGP US Heavyweight Championship
Kenny Omega vs Jay White

Prawdopodobnie najbardziej wyczekiwane starcie podczas obydwu gal w Sapporo. Powrót Jay’a White’a nie wyszedł, jak sam zawodnik by sobie tego życzył. Po efektownym wyzwaniu do walki Tanahashiego i wyrównanej rywalizacji Ace pokonał Nowo Zelandczyka na Wrestle Kingdom 12 i zawodnik, musiał się obejść smakiem w swojej pierwszej solowej walce po powrocie. Cała historia tego feudu jest dosyć prosta. White odmówił dołączenia do Bullet Clubu i zaatakował Omegę, jednocześnie namaszczając siebie pretendentem do tytułu IWGP US. Mam dosyć spore oczekiwania względem tej walki, ponieważ dobrze wiemy, na co stać Kenny’ego, a Jay na pewno będzie chciał się pokazać z dobrej strony. Kanadyjczyk powinien obronić tytuł, ponieważ dla White’a, to dopiero początek większej przygody w NJPW i jeszcze przyjdzie na niego czas.

 

O Autorze

Wrestlingiem zaczął się interesować przeszło 12 lat temu gdy zaczął grać w WWE SmackDown! Here Comes the Pain. Interesuje się piłką nożną, a jego ulubionym klubem jest FC Barcelona. Jest strasznym fanatykiem Anime oraz Mangi, a jego ulubieni wrestlerzy to Kazuchika Okada, Kevin Owens, Randy Orton, Rusev oraz Elias.

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany