Artykuły

Zapowiedź Wrestlemanii 34 [TYPOWANIE REDAKCYJNE]

Andre The Giant Memorial Battle Royal

Ogłoszeni uczestnicy na tę chwilę: Dolph Ziggler, Baron Corbin, Mojo Rawley, Tyler Breeze, Fandango, Tye Dillinger,  Dash Wilder, Scott Dawson, ​“Woken” Matt Hardy, Goldust, Heath Slater, Rhyno, Zack Ryder, Primo Colon, TBA

Zaczynamy z naszym corocznym Battle Royal. W tym roku było pełno spekulacji, co do tego, czy w karcie znajdzie się ów pojedynek. Wszystko za sprawą kobiecego odpowiednika tej walki. Ostatecznie kilka tygodni temu Dash Wilder i Scott Dawson ogłosili udział w Battle Royal i otrzymaliśmy oficjalnie potwierdzenie, że walka upamiętniająca Andre The Gianta się odbędzie. Od tego czasu widzieliśmy pełno pojedynków tag teamowych na SD i RAW między zawodnikami mierzącymi do zdobycia złotej statuetki. W tym może to starcie może być o tyle interesujące, że kilka dni później na HBO będzie transmitowana premiera filmu o Andre The Giancie i WWE może chcieć nadać wartości temu pojedynkowi, więc niewykluczone, że zwycięzca dostanie jakiś większy push. Kandydatów jest wielu, wspomina się o Dolphie Zigglerze czy też powracającym Big Cassie.

 

Damian Puto – typ: Big Cass
Karol Konopka – typ: Baron Corbin
Bartosz Szczaluba – typ: Baron Corbin
Piotr Małecki – typ: Kassius Ohno
Marcel Rutkowski – typ: Dolph Ziggler


Women’s Battle Royal

Ogłoszone uczestniczki na tę chwilę: Sasha Banks, Natalya, Lana, Ruby Riott, Sarah Logan, Liv Morgan, Becky Lynch, Naomi, Bayley, Mickie James, Mandy Rose, Sonya Deville, Carmella, TBA

Drugą walką, która znajdzie się w Kick Offie, jest kobiecy battle royal match. Należy podkreślić, że to pierwszy w historii kobiecy battle royal match na Wrestlemanii (ponieważ na Wrestlemanii 25 starcie wygrał mężczyzna przebrany za kobietę). Ogłoszenie tego pojedynku spotkało się z wielką krytyką, ale nie przez samo starcie, a jego oryginalną nazwę. Otóż pierwotnie te starcie było ogłoszone jako „The Fabulous Moolah memorial battle royal”. Wtedy do akcji wkroczył internet, który przypomniał światu o niewybaczalnych czynach Fabulous Moolah. WWE szybko zainterweniowało i zmieniono nazwę pojedynku. Co tydzień każda z kobiet ogłaszała swój udział w batttle royal, co przekładało się na solowe czy też tag teamowe starcia. Głównymi aktorkami w tym pojedynku są zdecydowanie Sasha Banks i Bayley, które chyba bezpowrotnie zakopały swoją przyjaźń i to pomiędzy nimi powinna rozstrzygnąć się walka o zwycięstwo.

 

Damian Puto – typ: Kairi Sane
Karol Konopka – typ: Bayley
Bartosz Szczaluba – typ: Mickie James
Piotr Małecki – typ: Bayley
Marcel Rutkowski – typ: Becky Lynch


WWE Cruiserweight Championship Tournament Final

Cedric Alexander vs. Mustafa Ali

Przed nami ostatnie starcie, które wylądowało w Kick Offie. Ma to swoje plusy i minusy. Z jednej strony wielka szkoda, że Panowie nie będą mogli stoczyć walki przed pełną widownią, lecz w zamian dostaną dużo więcej czasu oraz będą mogli pokazać wiele więcej. Cedric Alexander w drodze do finału pokonał Grand Metalika, TJP oraz Rodericka Stronga. Ali natomiast musiał stoczyć zażarte boje z takimi zawodnikami jak Gallagher, Murphy czy Drew Gulak. Należy docenić przy tym wkład całej dywizji Cruiserweight, która sprawiła, że turniej wypadł naprawdę bardzo dobrze, a duża ilość fanów oczekuje z niecierpliwością na to starcie. Rywalizację Cedrica i Mustafy można porównać do AJ’a i Nakamury, czyli dwóch face’ów, którzy chcą udowodnić, który z nich jest lepszy i zdobyć upragnione mistrzostwo. Powinniśmy dostać świetne widowisko, ponieważ obydwaj są piekielnie utalentowani.

 

 

Damian Puto (typ: Cedric Alexander)- Moim faworytem jest zdecydowanie Cedric Alexander. Był on od początku grudnia budowany na mistrza, lecz jak wszyscy pamiętamy, Enzo Amore został zwolniony i stworzono turniej o mistrzostwo Cruiserweight. Od początku było wiadomo, że Alexander będzie jednym z finalistów, a na WM’ce zobaczymy jego koronacje. Liczę na świetne widowisko, ponieważ jestem pewien, że stać obu Panów na to.

Karol Konopka (typ: Cedric Alexander)- Ahh, nasza kochana małpeczka. Szans na tytuł miał już kilka, niestety, z żadnej nie wyszedł na tyle zwycięsko, by zostać mistrzem. Moim zdaniem zasługuje on, by w końcu zdobyć „The Grand Prize” dywizji 205 Live, zwłaszcza, że od kilku miesięcy jego win-loss bilans jest niesamowici korzystny. Nie mówię, że Ali nie zasługuje na ten tytuł, po prostu moim zdaniem, danie go teraz Alexandrowi, będzie miało sens.

Bartosz Szczaluba (typ: Cedric Alexander)- Lumbar Check 4life. Uwielbiam jego postać, dla mnie powinien był być mistrzem już miesiące temu i byłby gdyby nie cała afera z Enzo.
Muszę natomiast przyznać, że walka sama w sobie zapowiada się pysznie a Mustafa znacznie urósł w moich oczach. Chciałbym przedłużenia tego feudu na najbliższe kilka miesięcy. Tak, żeby WWE miało szanse dłużej poobserwować reakcje tłumu i dać tytuł Ali’emu jak nadejdzie odpowiednia chwila.

Piotr Małecki (typ: Cedric Alexander)- 205 Live weszło w nową erę po zwolnieniu Enzo Amore. Triple H zaczął zarządzać brandem zza kulis, a Drake Maverick, czyli Rockstar Spud, został ogłoszony generalnym managerem dywizji do 205 funtów. Ruszył także turniej o mistrzostwo Cruiserweight, który swój finał znajdzie właśnie w Kick-Offie WrestleManii. To, że Ali i Alexander pokonali wszystkich rywali i są w finale rywalizacji, nie powinno dziwić. Już po ogłoszeniu drabinki byli dość poważnymi faworytami. Pytanie teraz brzmi: Kto opuści Nowy Orlean z fioletowym mistrzostwem? Teoretycznie logicznym wyborem byłby Cedric, ponieważ miał on już zdobyć ten pas, gdy posiadał go jeszcze Enzo. Były zawodnik ROH nie przegrał walki singlowej od kilku miesięcy. Czy ten streak przerwie Ali? On ma nieco bardziej rozwiniętą postać, dlatego zwycięstwo Mustafy nie będzie wielkim zaskoczeniem. Ja jednak zostanę przy Cedricku, który wydaje się być nieco lepszym mistrzem na start nowego 205.

Marcel Rutkowski (typ: Cedric Alexander)- W końcu, po ponad dwóch miesiącach poznamy mistrza dywizji Cruiserweight, Zwycięzca jest naprawdę bardzo ciężki do wybrania, jednak moim zdaniem to Cedric Alexander po tylu miesiącach prób w końcu dostanie szansę na stanie się tym najlepszym z Cruiserweightów. Ali moim zdaniem nie jest materiałem na mistrza tej dywizji, choć nie zdziwiłbym się, jak to właśnie on wygra. Panowie zdecydowanie są w stanie skraść show, więc czekam na tę walkę.

KATEGORIE
ArtykułyWIWZapowiedzi

Wrestlingiem zaczął się interesować przeszło 12 lat temu gdy zaczął grać w WWE SmackDown! Here Comes the Pain. Interesuje się piłką nożną, a jego ulubionym klubem jest FC Barcelona. Jest strasznym fanatykiem Anime oraz Mangi, a jego ulubieni wrestlerzy to Kazuchika Okada, Kevin Owens, Randy Orton, Rusev oraz Elias.

KOMENTARZE

*

*