Główna Karta

2-Out-3-Falls Match for WWE Smackdown Tag Team Championship
The Usos (c) vs. Chad Gable & Shelton Benjamin 

Kolejna walka tych drużyn, ale tym razem mamy stypulacje 2-Out-3-Falls, co sprawia, że emocje będą zdecydowanie większe niż przy kolejnej normalnej walce. Przy okazji wynik starcia jest ciekawy, bo jak każdy wie – Jey został zatrzymany przez policję za jazdę pod wpływem alkoholu, a to jedna z rzeczy, których WWE nie będzie tolerowało, więc możliwe, że będzie to kosztować Usos tytułów. Chad i Shelton jako heelowie spisują się coraz lepiej, więc można dać im szansę. Ciekawe też jest to, czy znajdą się oni w głównej karcie, czy jednak trafią do kick-offu…

Piotr Przybylik (typ: Gable & Benjamin) – Chad i Shelton z nijakich dobrych gości stali się naprawdę ciekawymi osobami. Agresywni, gdy sięga ich niesprawiedliwość mogą sobie w końcu wygrać. Usosi pewnie dostaną karę za wybryk jednego z nich, ale do Wrestlemanii i tak odbiorą tytuły. Tak to możemy zobaczyć, jak sprawdzi się para Benjamin i Gable, bo może być to ciekawe, albo też słabe panowanie.

Damian Puto (typ: Gable & Benjamin) – The Usos zdecydowanie lepiej rozpoczęli 2018 niż poprzedni rok, a ich rywalizacja z Chadem Gable i Benjaminem nie ogranicza się do samych pojedynków na tygodniówkach. Oba zespoły są cholernie dobre w ringu, a w ostatnich tygodniach mieliśmy okazję ujrzeć, co Gable i Benjamin potrafią za mikrofonem. The Usos to oczywiście klasa sama w sobie. Zespoły spotkały się już w walce o tytuły na SD, lecz po wielkim zamieszaniu mistrzowie skutecznie obronili tytuły. Według mnie ten pojedynek może skraść show, a stypulacja 2 out of 3 falls dodaje tylko smaczku i sprawi, że walka będzie jeszcze lepsza. Nie wiem czemu, ale wydaje mi się, że pretendenci mogą wygrać. A czemu nie, pokieruje się instynktem.

Marcel Rutkowski (typ: The Usos) – Dość ciężka walka do wytypowania zwycięzcy. Feud jest naprawdę bardzo dobry i jestem zadowolony z niego, mimo moich początkowych obaw. Usos zdominowali dywizję Tag Team na SmackDown Live w 2017 roku i mam nadzieję, że do tej Wrestlemanii będzie tak samo w tym roku. Bracia Uso to idealne twarze dywizji w WWE, a to jak fani na nich reagują od ponad roku, jest świetne. Double turn u obydwu Tag Teamów tylko pomógł tej rywalizacji i mam nadzieję, że na Royal Rumble razem skradną show, gdyż stypulacja 2 out of 3 falls tylko im w tym pomoże.WWE Raw Tag Team Championship Match
Jason Jordan & Seth Rollins (c) vs. The Bar (Sheamus & Cesaro)

Kolejny i ostatni już Tag Team Match. Jason i Seth rok rozpoczęli od zdobycia tytułów i teraz staną przed ich obroną po raz pierwszy na gali PPV. Na Raw z czasem Seth zaczął się dogadywać z Jordanem. Ten nie należy do lubianych postaci, a przy okazji Seth wydaje się chętny do powrotu bycia tym Rollinsem z 2014 roku. Oczywiście to tylko domysły, ale powrót Curb Stompa może być jednym z elementów, który sprawi, że dwukrotny WWE Champion przejdzie heel turn. Może też jednak nie być kolorowo i mistrzowie się nie dogadają, co będzie skutkowało utratą pasów i feudu pomiędzy tymi panami. Możliwe we wrestlingu jest praktycznie wszystko, co pokazały powroty Ceny czy Edge’a… Może i Dean Ambrose zdołał się już wyleczyć?

Piotr Przybylik (typ: The Bar) – Jason ostatnio jest najciekawszą dla mnie postacią na czerwonej tygodniówce, więc ciekawi mnie niesamowicie przebieg tego starcia. Liczę tutaj na niezrozumienie się między nowymi mistrzami, co kosztować ich będzie tytułów. Walka sama w sobie mam nadzieję przebije ich pierwszą walkę z Monday Night Raw, bo już dawno świetnej walki o te pasy nie widziałem.

Damian Puto (typ: The Bar) – Tutaj zmiana również może dojść do zmiany mistrzów. WWE ewidentnie szykuje większy storyline dla Rollinsa i Jordana, co podkreślają ich ciągłe spięcia i zachowanie syna Kurta. Wydaje mi się, że w trakcie walki Jordan może się odwrócić od Rollinsa albo po prostu przez nieporozumienie stracą tytuły. Sheamus i Cesaro są idealnymi kandydatami *The Revival* do przejęcia tytułów tag team, ponieważ Rollins feuduje z nimi praktycznie od sierpnia. Czas najwyższy by Seth wyszedł z dywizji Tag team i dostał jakąś ważną walkę na WrestleManii.

Marcel Rutkowski (typ: The Bar) – Jedna z najbardziej wyczekiwanych walk, oczywiście z powodu poziomu pojedynków pomiędzy tymi Teamami, ale również przez to, że może ona zadecydować, jak będzie wyglądać droga do Wrestlemanii w dywizji Tag Team. Mam zdecydowanie mniejszy problem z wytypowaniem zwycięzców tutaj niż w przypadku pojedynku od „niebieskich”. Tutaj jednak wydaje się, że podarowanie tytułów Jordanowi i Rollinsowi było chwilowym zabiegiem. Zdziwi mnie wygrana Face’ów, gdyż WWE ewidentnie chce dalej stawiać na The Bar, a porażka w tym feudzie może ich wyrzucić daleko w hierarchii, gdyż raczej solowo na ten moment nie mają większych szans na coś ważniejszego.Handicap Match for WWE Championship 
AJ Styles (c) vs. Kevin Owens & Sami Zayn

Rok temu Owens walczył z Reignsem mając Jericho zawieszonego ponad nim w klatce. W tym roku WWE poszło jeszcze dalej. Handicap Match w którym Owens i Zayn mogą zostać podwójnymi mistrzami, co byłoby pierwszą taką sytuacją od 2011 roku. Pamiętać trzeba jednak o niechęci Shane’a do tej dwójki, co może skutkować tym, że wejdzie on w trakcie walki i pomoże Stylesowi w obronie tytułu. Jest jeszcze Daniel Bryan, który akurat jest za sprawiedliwością, więc oczekiwać możemy sporego chaosu.

Piotr Przybylik (typ: AJ Styles) – Owens i Zayn jako podwójni mistrzowie? Podziękuję jednak, bo solowy tytuł posiadający dwóch mistrzów nie ma zbytnio sensu (w 2011 roku miał). Nie spodziewam się tutaj za wiele i pisać też nie mam zamiaru za dużo. Shane będzie kosztować porażkę Kanadyjczyków i pewnie też przejdzie do przepychanek pomiędzy Komisjonerem, a GM-em Smackdown – Danielem Bryanem. Styles zostanie przy tytule, a o jego przeciwniku napiszę przy Royal Rumble Matchu.

Damian Puto (typ: AJ Styles) –  Pojedynek, który budzi wiele kontrowersji, a przez samo założenie, że Zayn i Owens mogą być wspólnymi mistrzami WWE, obstawiam, że AJ powinien zachować tytuł. Połączenie Zayna i Owensa przez pierwsze kilka tygodni było genialne, ale teraz stali się naprawdę irytującym duetem i to nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Ich rywalizacja z aktualnym mistrzem WWE również nie jest tym, czego można by oczekiwać. Sam pomysł handicap matchu być może jest unikatowy, ale w tym wypadku zbędny. Triple threat match lub zasada, że ten kto przypnie AJ’a zostaje mistrzem, wydaje się być lepszym rozwiązaniem. Styles powinien poradzić sobie z Kami i wejść na WrestleManii jako główny mistrz federacji. Jedną rzeczą, która mnie martwi jest poziom ringowy. Mamy 3 świetnych wrestlerów, ale handicap match będzie ich bardzo mocno ograniczał.

Marcel Rutkowski (typ: AJ Styles) – Długo się zastanawiałem, czy zaryzykować i postawić na pretendentów, jednak ostatecznie AJ przekonał mnie. Ta walka jest wielką niewiadomą, gdyż jak wiemy, WWE uwielbia nas zaskakiwać, a to jest idealna możliwość do zrobienia tego. Mimo tego, że federacja mocno pokazuje, że są w stanie zrobić z Heelów podwójnych mistrzów WWE, nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić, szczególnie, że wydaje mi się, że będą oni walczyli z The Usos na Wrestlemanii. Spodziewam się bardzo dobrej walki, po której AJ Styles wkroczy na drogę do Wrestlemanii jako mistrz WWE.Triple Threat Match for WWE Universal Championship
Braun Strowman vs. Brock Lesnar (c) vs. Kane 

Braun z Kane’em walczył o miano pretendenta do tytułu WWE Universal. Padło No Contest, więc zadecydowano, że odbędzie się Triple Threat Match. Po tym ogłoszeniu Brock zniszczył tę dwójkę, co było dość dziwnym ruchem, ale później powoli, a raczej potężnie wypromowano Brauna, który ponownie jest wiarygodnym pretendentem. Niestety ucierpiał na tym Big Red Monster, który miał za zadanie otrzymać oklep od swoich rywali.

Wracając do Brauna… Został on zwolniony na RAW przez zrzucenie rusztowania na przeciwników, ale szybko został przywrócony po demolce, jaką stworzył po owym zwolnieniu. Zniszczył on wszystko i nawet na RAW25 zmiażdżył Lesnara i Kane’a dając do zrozumienia, że tej niedzieli to on będzie zwycięzcą.

Piotr Przybylik (typ: Brock Lesnar) – Walka mogłaby być kolejnym starciem Brocka z Braunem, ale dorzucono Kane’a, którego wiarygodność jest równa stołowi komentatorskiemu. Liczę na dziesięciominutowy sprint z rozwałką po drodze. Chciałbym wygranej Strowmana, ale daję mu 0% bo Reigns vs. Lesnar. Ucieszyłaby mnie jego wygrana, ale się nie będę nawet łudzić, by humoru nie psuć.

Damian Puto (typ: ) – Tutaj chyba nawet nie ma co się rozpisywać, ponieważ wszyscy dobrze wiemy, że Brock Lesnar zmierzy się na WrestleManii z Romanem Reignsem i nie ma absolutnie nikogo, kto mógłby zmienić te plany. Potwierdzeniem mojej teorii jest ostatnie RAW przed Royal Rumble, gdzie Strowman zdominował Kane’a i Lesnara. Big Red Machine został dodany do tego pojedynku, tylko po to, by zostać przypiętym, a Braun w żaden sposób nie ucierpiał. Wiele się nie spodziewam po tym pojedynku, ponieważ skończy się prawdopodobnie na dużych spotach i połamanych stołach komentatorskich.

Marcel Rutkowski (typ: Brock Lesnar) – Teoretycznie łatwa walka to wytypowania, ale też nie zupełnie. Dodanie Kane’a zdecydowanie ma na celu niespowodowanie przypięcia Brauna lub też Brocka. Ktoś może powiedzieć, że jest to podobna sytuacja, co na Clash of Champions przy walce o mistrzostwo United States, jednak szanujmy się. Kane nie ma żadnych szans na zostanie mistrzem Universal. Tak więc zostali Braun i Brock. Lesnar jest na 90% przygotowywany do walki z Romanem Reignsem na Wrestlemanii, o czym pisałem tydzień temu. Niby jest to też idealna szansa na danie tytułu Strowmanowi, jednak to nie jest jeszcze ten moment według mnie.30-Women Royal Rumble Match 

Zapowiedziane osoby:

  • Naomi, Asuka, Ruby Riott, Liv Morgan, Sarah Logan, Natalya, Sasha Banks, Bayley, Mandy Rose, Sonya Deville, Carmella, Tamina, Lana, Mickie James, Nia Jax, Becky Lynch, Alicia Fox, Dana Brooke.

Piotr Przybylik (typ: Asuka) – Plotki o Rousey uważam jedynie za plotki. Promocja Asuki jest na tyle świetna, że nie widzę innego zwycięzcy po prostu. Szkoda, że zrobili 30-osobową walkę, bo to za dużo na panie. Przez to otrzymamy masę powrotów i w samej walce będzie sporo niewiarygodnych kobiet. Może jednak będzie dobrze, ale póki co wystarczy mi tylko zwycięstwo Japonki.

Damian Puto (typ: Ronda Rousey) – Według mnie umowa z Rondą jest już przyklepana, a Triple H z miejsca będzie chciał jej dać potężny push. Może nie tyle co zasługuje, ale ona po prostu powinna wygrać, jeśli będzie taka możliwość, ponieważ Ronda Rousey = pieniądze i rozgłos.

Marcel Rutkowski (typ: Ronda Rousey) – Nawet nie wiemy, czy owa Pani weźmie udział w pojedynku 28 stycznia, chociaż od kilku lat spekuluje się, że miałaby ona zacząć karierę wrestlerki. Mimo wszystko debiut Rondy jako czynnej zawodniczki jest prawdopodobnie najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem wśród kobiet w WWE. A czy jest lepsze miejsce na to niż historyczny, pierwszy Royal Rumble Match kobiet, a jeśli rzeczywiście zadebiutuje, to oczywiste byłoby wygranie tego starcia. Sporo mówiło się od dawna, że WWE chce walki Four Horsewomen z WWE przeciwko Four Horsewomen z UFC, gdzie kapitankami byłyby Charlotte Flair i właśnie Ronda Rousey. Jednak tu mowa o Royal Rumble Matchu i o tym, dlaczego to ona powinna wygrać go. Oczywiście patrząc na to, że będziemy świadkami pierwszego w historii takiego pojedynku, to powinna go wygrać osoba, której zwycięstwo odcisnęłoby takie piętno, żebyśmy naprawdę zapamiętali tę noc. Ronda jest znana na całym świecie, jeśli chodzi o wszelkie MMA, więc marketingowo byłoby to świetne posunięcie.30-Man Royal Rumble Match

  Zapowiedziane osoby:

  • Elias, Randy Orton, Shinsuke Nakamura, John Cena, Finn Balor, Baron Corbin, Matt Hardy, Bray Wyatt, Rusev,  Aiden English, Apollo Crews, Titus O’Neil, The Miz, Tye Dillinger, Big E, Kofi Kingston, Xavier Woods, Roman Reigns. 

Piotr Przybylik (typ: Dolph Ziggler) – Tutaj już jest o wiele ciekawiej, co widać już po osobie, którą widzicie przy słowie typ. Wierzę kolejny raz w Zigglera. Nie po to tajemniczo odszedł po kapitalnym promie, by wrócić do rywalizacji o tytuł United States. Niech to będzie jego pożegnalny tour. Wygrana Royal Rumble Matchu i walka w CO – Main Evencie Wrestlemanii z AJ Stylesem. Oczywiście mało prawdopodobne, ale wolę wierzyć w takie coś niż nie wierzyć w nic. Royal Rumble to magiczna gala, więc czemu by tej magii miałoby zabraknąć tutaj?
#ZigglerMusisz

Damian Puto (typ: Finn Balor) –  Uważam, że Irlandczyk jest idealnym kandydatem do wygrania męskiego Royal Rumble matchu. Balor idealnie pasuje pod numer 30, a potem przy pomocy Gallowsa i Andersona mógłby wygrać pojedynek, przenieść się na SmackDown Live, by wyzwać AJ Stylesa i zmierzyć się z nim na WrestleManii. W trakcie feudu lub nawet na Royal Rumble Balor mógłby również przejść heel turn, co by się idealnie komponowało z towarzystwem Luke’a i Karla.

Marcel Rutkowski (typ: Shinsuke Nakamura) – Kto wie, może rok 2017 był dla niego przejściowym i WWE po prostu chciało go wypróbować, by w nowym roku stał się już tym Nakamurą, jakiego znamy z występów w NXT i chociaż w małym stopniu NJPW. Przed nim jednak ciężkie miesiące, musi znów odzyskać fanów, którzy się od niego odwrócili, gdy stwierdzili, że Nakamura chyba taki wspaniały nie jest. Zwycięstwo w Royal Rumble Matchu byłoby idealnym sposobem na rozwiązanie jego problemów. Czemu tak myślę? Spójrzmy na to, kto jest teraz mistrzem WWE. AJ Styles. Zakładając, że nadal nim będzie do Wrestlemanii, a Shinsuke Nakamura wygra RR Match, dostalibyśmy wielki Dream Match. Oczywiście fani NJPW mieli okazję to widzieć już na Wrestle Kingdom 10, jednak zobaczenie czegoś takiego na Największej Scenie ze Wszystkich jest marzeniem znacznej większości. Czy będzie to jego rok? Być może to, co się stanie 28 stycznia, odpowie nam na to pytanie, gdyż wygrana w Royal Rumble Matchu może mu dać wielkiego kopa w karierze.


Royal Rumble 2018 Postee.jpg
Pre-Show – 0:00
Główna Gala – 2:00

Theme Song

 

Pre-Show będziecie mogli obejrzeć na social media WWE oraz WWE Network, gdzie oczywiście oglądać będzie można resztę gali.

1 2 3

O Autorze

Wielki fan wrestlingu od 2008 roku. Kibicował Juice'owi Robinsonowi już w 2016 roku! Lubi też Deana Ambrose'a, KUSHIDĘ i Hiromu Takahashiego. Poza wrestlingiem lubi też piłkę nożną(kibic Manchesteru United i Valencii) Uwielbia również filmy, seriale(Bojack, R&M, Family Guy)

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany