RAW

Znamy daty dwóch gal WWE w Arabii Saudyjskiej!

Rok 2018 w historii WWE odbije się bardzo negatywnie pod pewnym względem. Jest nim oczywiście podpisanie 10-letniej umowy z Arabią Saudyjską, która zobowiązuje federację World Wrestling Entertainment do organizowania swoich kilku gal właśnie na terenie tego państwa. Całość ma być częścią zmian, które zachodzą w państwie z bliskiego wschodu. Zmiany w zarządzaniu krajem, zwiększanie praw kobiet i wiele innych czynników. I to właśnie największa federacja profesjonalnego wrestlingu na świecie ma być pilotem, który będzie te zmiany wprowadzał.

Tak więc dlaczego ta umowa jest tak niekorzystna dla WWE? Zacznijmy od tego, że federacja zarobi gigantyczne pieniądze na tej umowie, jednak opinia publiczna ucierpi na tym niesamowicie. Przykładem jest kontrowersyjna gala Crown Jewel, którą WWE zorganizowało pomimo tego, jak wyszła sprawa z zabójstwem dziennikarza, który krytykował rządy obecnego księcia Arabii Saudyjskiej. Dodatkowo federacja pokazała całemu światu siedzącego księcia w pierwszym rzędzie, który został bardzo pozytywnie odebrany przez obecną na arenie publiczność. Całe to zamieszanie spowodowało ogromny uszczerbek na opinii publicznej federacji.

Jednak to był dopiero pierwszy rok, a przed nami kolejne 9, co oznacza minimum 18 gal w Arabii Saudyjskiej. Jak potwierdza PWInsider i Rajah.com federacja zaplanowała dwie gale w tym roku na terenie wcześniej wspomnianego kraju. I odbędą się one praktycznie tego samego dnia, co dwie z ubiegłego roku. Przypomnijmy, że Greatest Royal Rumble odbyło się 27 kwietnia, czyli kilka tygodni po WrestleManii, a Crown Jewel 2 listopada. W tym roku pierwsze show ma odbyć się 3 maja, a druga 1 listopada. Więc wygląda na to, że całość będzie wyglądała jak w ubiegłym roku, a jedyną większą zmianą ma być sama nazwa gali. WWE nie pójdzie raczej ponownie w Greatest Royal Rumble 2, czy Crown Jewel 2. Wszystko dlatego, że sama federacja nie wspomina za bardzo o tych eventach, aby nie wzburzać ponownie krytyki publicznej.

Na dany moment możemy spodziewać się gal typu Crown Jewel, gdzie nie dostaniemy żadnych pojedynków ze znaną nam dotychczas stypulacją. Tak było w przypadku Greatest Royal Rumble, gdzie zobaczyliśmy największy w historii Royal Rumble match. Krytyka, która spadła na WWE z tego powodu była na tyle duża, że federacja raczej postawi na ściągnięcie większych gwiazd, niż ponowne wracanie do „GREATEST” gimmickowych walk.

About Author

Założyciel i prowadzący projektu "What is Wrestling". Były student Uniwersytetu Śląskiego wydziały Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Autor setek artykułów i filmów o tematyce profesjonalnego wrestlingu. Dodatkowo założyciel i prowadzący kanału "Just Culture".
0Followers
0Subscribers
208Posts
0Comments