NEW JAPAN PRO WRESTLINGRAW

Znamy zwycięzcę turnieju New Japan Cup!

Marzec w New Japan Pro Wrestling od dwunastu lat stoi pod znakiem drugiego najważniejszego turnieju w federacji – New Japan Cup. W tym roku po raz pierwszy w historii do zawodów przystąpiło aż 32 wrestlerów. Dzięki temu wystąpiło w nim wielu zawodników, którzy normalnie nie mieliby szans na występ. Nie zabrakło oczywiście największych gwiazd i przez fakt, że zwycięzca dostanie Title Shota tylko na mistrzostwo IWGP Heavyweight, walczyli również inni mistrzowie.

Do finału doszli Kazuchika Okada i SANADA, przez co otrzymaliśmy rewanż z zeszłorocznego New Beginning in Osaka. Była to też ich piąta walka ze sobą, jednak to były mistrz Heavyweight wygrał wszystkie ich pojedynki. Tu również był ewidentnym faworytem do wygranej i ostatecznie po 33 minutach starcia to Rainmaker wygrał już piątą walkę z SANADĄ. W drodze do finału Kazuchika pokonał Michaela Elgina, Mikey’ego Nichollsa, Willa Ospreay’a i Tomohiro Ishii.

Tym samym Kazuchika Okada zdobył po raz drugi w karierze puchar za New Japan Cup (wcześniej wygrał go w 2013 roku) i podczas NJPW/ROH G1 Supercard zmierzy się z Jay’em Whitem o mistrzostwo IWGP Heavyweight. Warto wspomnieć, że na 14 turniejów rozegranych, tylko czterech zwycięzców wygrało później swoją walkę o tytuł mistrzowski. Byli to Yuji Nagata, Kazuchika Okada, Shinsuke Nakamura i Tetsuya Naito. Czy Okada zdoła dokonać to drugi raz?

Gala odbędzie się w nocy z 6 na 7 kwietnia, czyli dzień przed Wrestlemanią 35 i będziecie mogli ją obejrzeć w naszej zakładce live.

About Author

Fan wrestlingu od 2010 roku. Jego ulubionymi zawodnikami są: AJ Styles, Kevin Owens, Kenny Omega, Young Bucks i EC3. Oprócz tego interesuje się piłką nożną, a ulubionymi drużynami są: Real Madryt, Atletico Madryt oraz Liverpool.